Шерифи для нових громад

Шерифи для нових громад

Шерифи для нових громад

Шерифи для нових громад

Шерифи – узагальнений образ представників громади, цивільних людей, які наділені повноваженнями для організації безпечного середовища в громаді, профілактики протидії правопорушень, фінансуються з місцевого бюджету та підзвітні громаді.

Проєкт «Шерифи для нових громад» покликаний розповісти про успішний досвід малих і середніх громад Херсонської, Харківської, Полтавської, Дніпропетровської, Миколаївської та Хмельницької областей у самостійному вирішенні безпекових проблем.

Наше завдання активізувати членів малих громад з метою самостійного вирішення проблем громадської безпеки на системному рівні.

Ми збираємо та аналізуємо успіхи, помилки і підводні камені реформи поліції – її впливу в малих громадах України. Досліджуємо потреби цільової аудиторії і ефективних каналів комунікації шляхом проведення опитувань представників сільської місцевості, органів влади та самоуправління, експертів, дільничних інспекторів поліції: про те, що впливає на безпеку, криміногенну ситуацію, що роблять шерифи в селах і які очікування місцевих жителів? Чого бракує?

Збираємо кращі практики вирішення проблем безпеки в громадах, розробляємо рекомендації, як уникнути типових помилок. Збираємо пропозиції щодо вирішення проблем у сфері організації системи безпеки на місцевому рівні і на рівні законодавства України.

Вивчаємо думки населення в соціальних мережах та ЗМІ Херсонської, Харківської, Полтавської, Дніпропетровської, Миколаївської та Хмельницької областей щодо програм безпеки в малих громадах та ефективності впровадження реформи поліції і проєкту Державної служби зайнятості «Шериф».

Виявляємо типові для села справи, правові проблеми і способи їх вирішення за допомогою шерифів. Записуємо відео-інтерв’ю з шерифами, головами сільрад, а також з місцевими жителями, які зверталися до шерифа або поліції.

Інформаційна платформа «Шерифи для нових громад» створена для збору інформації та обговорення проблем громадської безпеки в сільській місцевості, просування реформи поліції та децентралізації, сприяння вдосконаленню та впровадженню інституту «Шерифів» в Україні.

Мета

Посилення спроможності територіальних громад України у сфері організації безпечного середовища через збір та поширення кращих практик організації взаємодії поліції з населенням, дотримання правопорядку та попередження злочинності серед голів об’єднаних територіальних громад, поліцейських офіцерів, шерифів, організацій громадянського суспільства, провайдерів безоплатної правової допомоги, громадських радників.

Цілі

Збір та дослідження інформації, обговорення реальних проблем громадської безпеки в сільській місцевості, просування реформи поліції в Україні, сприяння вдосконаленню взаємодії населення з поліцією. Проведення інформаційно-просвітницької кампанії про можливості та методи організації безпеки в малих громадах для цільових аудиторій.

Завдання

Збір та поширення інформації про вплив на життя громад роботи поліцейських офіцерів громад та шерифів, виявлення проблем, успіхів і потреб впровадження пілотного проекту «Поліцейський офіцер громади». Проведення просвітницьких заходів, обговорення нагальних питань, проблем та пошук шляхів вирішення щодо взаємодії дільничних офіцерів поліції, поліцейських офіцерів громади з селами та ОТГ, проведення анкетування.

“Шерифи для нових громад” спільний проєкт Благодійної організації “Фонд милосердя та здоров’я” і Громадської організації “Інформаційний ресурсний центр “Правовий простір”, який реалізується у Херсонській, Полтавській, Харківській, Дніпропетровській, Хмельницькій та Миколаївській областях за підтримки Міжнародного Фонду Чарльза Стюарта Мотта.

Iншi проекти та програми

Безоплатна правова допомога

Проект

Безоплатна правова допомога

Громадська приймальня   Фахівці громадської приймальні благодійної організації Фонд милосердя та здоров’я (БО ФМЗ) консультують з юридичних та правових питань; допомагають складати заяви, скарги, позови тощо; можуть представляти інтереси клієнтів в судах та інших державних органах, здійснюють юридичний супровід компаній адвокасі. Послуги – безоплатні. Громадська приймальня працює при БО ФМЗ з 1998 року. За цей […]

Читати бiльше
Шерифи для нових громад

Проект

Шерифи для нових громад

Шерифи – узагальнений образ представників громади, цивільних людей, які наділені повноваженнями для організації безпечного середовища в громаді, профілактики протидії правопорушень, фінансуються з місцевого бюджету та підзвітні громаді. Проєкт «Шерифи для нових громад» покликаний розповісти про успішний досвід малих і середніх громад Херсонської, Харківської, Полтавської, Дніпропетровської, Миколаївської та Хмельницької областей у самостійному вирішенні безпекових проблем. Наше […]

Читати бiльше
Медіаплатформа Вгору

Проект

Медіаплатформа Вгору

Медіаплатформа «Вгору» – висвітлює життя Херсонщини та допомагає людям захищати свої права. «Вгору» – це перш за все креативна команда, а також: новинний сайт, агентство журналістських розслідувань, спецпроекти, Продакшн студія та майданчики у соціальних мережах. Що ми робимо: пишемо цікаві тексти; робимо якісні фотографії; створюємо відео різних форматів від ідеї до запуску (реклама, промо, сюжети, […]

Читати бiльше
Мандрівний Docudays UA на Херсонщині

Проект

Мандрівний Docudays UA на Херсонщині

Мета Мандрівного фестивалю сприяти популяризації й розвитку документального кіно та підвищенню рівня дотримання прав людини в Україні. Місія Мандрівного фестивалю Ми створюємо можливості для кожної людини в Україні дивитися талановите та актуальне документальне кіно з усього світу про права людини. Формуємо активну громадянську позицію та повагу до людської гідності. Підтримуємо розвиток української кіноіндустрії.

Читати бiльше