Єдиний державний реєстр боржників (ЄДР) – це онлайн-база даних, де в реальному часі оновлюється інформація про борги українців. Цей реєстр веде Міністерство юстиції України.
Боржником може бути людина, організація або держава. У список боржників потрапляють, коли проти фізичної чи юридичної особи відкривають виконавче провадження майнового характеру.
До реєстру вносять, якщо ви:
- програли суд і не виконали рішення суду;
- не сплатили штраф за порушення правил дорожнього руху або інше адміністративне стягнення;
- не сплачуєте аліменти;
- не сплачуєте комунальні послуги й отримали рішення суду про примусове стягнення заборгованості;
- не виплатили вчасно кредит та отримали рішення суду про примусове стягнення заборгованості.
Перевірити людину на наявність боргів можна за допомогою пошуку в реєстрі. Треба вказати прізвище, ім’я, по батькові (за його наявності), число, місяць, рік народження боржника — фізичної особи, реєстраційний номер облікової картки платника податків (за наявності) та натиснути «шукати», а потім «сформувати документ».
З’явиться інформація про відсутність боржника в реєстрі, або про виконавче провадження. Там вказані дані виконавця судового рішення — ПІБ, номер телефону та електронна адреса. В нього можна розпитати деталі про суму боргу та реквізити для сплати. Після вирішення питання з боргом треба надати виконавцю платіжний документ для закриття виконавчого провадження.
Особи, які перебувають у реєстрі боржників, мають низку заборон та обмежень:
– заборона на відкриття рахунків у банках;
– заборона на виїзд із країни;
– блокування банківських рахунків;
– автоматичне списання боргів;
– нотаріуси відмовляють їм в угодах на продаж чи купівлю майна тощо.
P. S. Отримати безоплатну правову або юридичну консультацію фахівців громадської приймальні БО ФМЗ можна за телефонами: + 380 66 790 9021 (Телеграм, Viber, Signal, WhatsApp) щодня з понеділка по п’ятницю з 9.00 до 17.00.
Електронна адреса: [email protected]
ВПО з Херсонської області в м. Вінниця, ви маєте можливість звернутися за безплатною правовою допомогою за номерами: +38 (066) 945 65 60 (Viber. Telegram), +38 (050) 535 54 06.
Залишити відповідь