Сімейний кодекс передбачає чітку процедуру визначення, з ким із батьків може жити дитина:
– для дітей до 10 років місце проживання визначають за згодою батьків;
– для дітей від 10 до 14 років – за спільною згодою батьків та дитини;
– якщо батьки живуть порізно, дитина від 14 років сама вирішує, з ким із батьків хоче жити.
Якщо батьки не можуть домовитися, з ким житиме їхня малолітня дитина, спір може вирішити орган опіки та піклування. Для цього необхідно звернутись до місцевої ради.
Якщо питання не вдалося розв’язати у такий спосіб, можна позиватися до суду. Заяву з необхідними документами подає один із батьків до суду першої інстанції за зареєстрованим місцем проживання чи перебування відповідача.
У суді позивачеві треба довести, що він відповідально ставиться до батьківських обов’язків, має здоров’я, заробіток та житло, щоб дбати про дитину. Суд також враховує, з ким дитина спілкується, де навчається, який має психологічний стан. Також до уваги беруть шкідливі звички батьків, їхні графіки роботи.
У судових розглядах спорів про місця проживання дитини обов’язково бере участь орган опіки та піклування.
Читайте також: Батьки мають платити аліменти повнолітнім дітям. За яких умов
Отримати безоплатну правову або юридичну консультацію фахівців громадської приймальні благодійної організації «Фонд милосердя та здоров’я» можна за телефонами: +38 (066) 790 90 21 (Telegram, Viber, Signal, WhatsApp) щодня з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 17:00.
Електронна адреса: [email protected] або чат-бот на сайті.
Внутрішньо переміщені особи з Херсонської області в місті Вінниці можуть звернутися за безоплатною правовою допомогою за номерами: +38 (066) 945 65 60 (Viber. Telegram), +38 (050) 535 54 06.
Залишити відповідь