Уряд підвищив розмір субсидії на дрова.
«Граничний розмір субсидії на придбання твердого пічного побутового палива зросте більш як удвічі й становитиме 16,2 тисячі гривень на рік для сім’ї», — заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.
За його словами, досі домогосподарства отримували щонайбільше 7 тисяч на рік такої субсидії.
«Цієї суми не вистачає для покриття потреб. Тому ми за підтримки партнерів запускаємо експериментальний проєкт щодо додаткового забезпечення населення дровами. Даємо ресурс для опалення там, де немає можливості опалювати приміщення газом».
На таку виплату може розраховувати домогосподарство, яке не має централізованого опалення й не використовує газ або електрику для обігріву житла.
Субсидію на тверде паливо держава виплачує однію сумою раз на рік. Її призначають з місяця звернення і до кінця поточного року. Для розрахунку враховують доходи за минулий рік. Тобто зараз братимуть до уваги заробітки 2022-го.
Документи треба подавати щороку – субсидію на дрова автоматично не перепризначають.
Ця виплата не заважає оформити паралельно субсидію на інші комунальні послуги — електроенергію, водопостачання, вивезення сміття.
Які документи потрібні
Щоб оформити субсидію на дрова чи вугілля, треба звернутися до місцевого підрозділу з питань соціального захисту населення.
Підготувати такі документи:
– заяву;
– заповнену декларацію;
– паспорт;
– довідку, що в помешканні є лише пічне опалення. Її видають органи місцевого самоврядування.
Мешканці, яким за борги перекрили газ, інколи намагаються оформляти субсидію на дрова. Але за наявності боргу за комуналку більше за 680 гривень допомогу не призначають.
Не дадуть субсидію, якщо:
– один із членів домогосподарства не працює й має нульовий дохід;
– середньомісячний сукупний дохід особи менший за розмір мінімальної зарплати;
– людина не сплачувала протягом трьох місяців єдиний соціальний внесок;
– особа перебувала за кордоном більш як 60 днів;
– у власності одного з родини є два будинки. Виняток — один із двох домів розташований у селі чи селищі; отриманий у спадок;
– є будинок площею понад 230 «квадратів»
– є квартира площею більше як 130 квадратних метрів;
– член родини має нове авто, якому менше як 5 років з часу випуску, або кілька транспортних засобів до 15 років;
– член родини за рік до оформлення субсидії зробив покупку на понад 50 тисяч гривень чи має депозит на більш як 100 тисяч.
Читайте також: На які послуги надають житлову субсидію
Отримати безоплатну правову або юридичну консультацію фахівців громадської приймальні Благодійної організації «Фонд милосердя та здоров’я» можна за телефонами: +38 (066) 790 90 21 (Telegram, Viber, Signal, WhatsApp) щодня з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 17:00.
Електронна адреса: [email protected] або чат-бот на сайті.
Задля безпеки та зручності клієнтів особистий прийом у Херсоні проводиться виключно за попереднім записом за номером телефона +38066 94 56 560.
Залишити відповідь