Нові правила військового обліку: що змінює для призовників закон від 17 січня

Нові правила військового обліку: що змінює для призовників закон від 17 січня

Джавеліна БайрактарДжавеліна Байрактар

17 січня 2025 року набули чинності зміни до Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу». Цей документ змінює правила взяття громадян на військовий облік – вносить поправки до процедури постановки на облік призовників, медичного огляду та строків виконання цих обов’язків. 

Давайте детально розглянемо головні зміни.

1. Медичний огляд при взятті на облік більше не потрібен

При постановці на облік не визначають ступінь придатності до військової служби. Це означає, що відтепер військово-лікарська комісія для призовників під час взяття на облік не проводиться.

Важливо: ця зміна стосується лише обліку призовників і не поширюється на чоловіків від 25 років.

2. Зміни строків постановки на облік

Як і раніше, юнаки повинні стати на військовий облік у рік, коли їм виповнюється 17. Але змінено період для цього: з 1 січня до 31 липня. Тож 17-річні стають на облік призовників до 31 липня у той рік, коли їм виповнюється 17. 

Якщо юнаку виповниться 17 років у період з 1 січня 2025 року до 31 липня 2025-го, він має стати на облік до 31 липня цього року.

Якщо юнаку виповнюється 17 у період з 1 серпня до 31 грудня цього року, він також має стати на облік до 31 липня 2025-го.

Звертаємо увагу, якщо хлопцю виповнилося 17 років у 2024 році, але він досі не став на облік, строки вже порушено, й це необхідно зробити якомога швидше.

3. Нові способи постановки на облік

Раніше стати на облік можна було лише під час особистого відвідування ТЦК. Тепер додали дистанційну альтернативу. Тож стати на військовий облік можна:

  • під час особистого відвідування ТЦК
  • через електронну систему Резерв+ (порядок роботи цієї системи Кабмін має затвердити до 17 травня нинішнього року).

Ця новація особливо важлива для юнаків, які перебувають за кордоном, адже вони зможуть виконати свій обов’язок дистанційно.

4. Коли за порушення строків не штрафуватимуть

Є перелік причин, які звільняють від відповідальності за невчасну постановку на облік, за умови документального підтвердження:

  • хвороба
  • природні катаклізми
  • проживання (перебування) на тимчасово окупованих територіях або в районах бойових дій
  • інші обставини, які унеможливили електронну ідентифікацію чи особисте прибуття до ТЦК.

5. Пропущені строки? Тільки особистий візит

Скористатися електронними засобами постановки на облік можна, тільки якщо  юнак дотримався визначених строків. У разі їх порушення доведеться прийти у ТЦК особисто.

Підписуйтесь на наші сторінки у соціальних мережах:

Фейсбук та телеграм-канал  Безоплатні юристи Херсон

Читайте також: Міністерство оборони запускає електронні направлення на ВЛК у Резерв+

Отримати безоплатну правову або юридичну консультацію фахівців громадської приймальні Благодійної організації «Фонд милосердя та здоров’я» можна за телефонами: +38 (066) 790 90 21 (Telegram, Viber, Signal, WhatsApp) щодня з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 17:00.

Електронна адреса: [email protected]  або чат-бот на сайті.

Задля безпеки та зручності клієнтів особистий прийом у Херсоні проводиться виключно за попереднім записом за номером телефону +38 (095) 805 72 99.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Схожi новини