Компʼютерна томографія: безплатна чи за гроші

Компʼютерна томографія: безплатна чи за гроші

Джавеліна БайрактарДжавеліна Байрактар

Проведення комп’ютерної томографії оплачує держава. Це дослідження, як і консультації лікарів, медичний супровід, проведення операцій у медичних закладах, які мають договір із Національною службою здоров’я України, є безоплатним для пацієнта. Вартість цих послуг лікарням компенсують із державного бюджету за Програмою медичних гарантій.

Зробити КТ безплатно можна за направленням лікаря. Після обстеження він може вбачати потребу провести томографію в іншій зоні тіла. Таке дослідження теж має бути безоплатним.

Зробити  КТ можна в закладах, які підписали договір із НСЗУ й мають таке обладнання.

Дізнатись адресу та контакти найближчої лікарні, де безоплатно роблять це обстеження, можна в оператора контакт-центру НСЗУ за номером 16-77. 

Або зайти на сайт НСЗУ, обрати там «Укладені договори про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій». У фільтрі «Населений пункт» обрати ваше місто, а у «Групі послуг» – «Профілактика, діагностика, спостереження та лікування в амбулаторних умовах» (пункт №9). 

Потрібно зателефонувати до закладу й уточнити, чи є в них томограф та лікар, який може провести це обстеження. Якщо так – записатися на дослідження в певний день.

Якщо ж пацієнт перебуває у стаціонарі, то всі обстеження входять до пакета послуг, їх проводять в лікарні, за умов, що там є таке обладнання. 

Вимагання плати за КТ є порушенням прав пацієнта. В такому випадку потрібно подати скаргу до керівника медзакладу, департаменту охорони здоров’я у місті чи регіоні або до власника медзакладу – органу місцевої влади. Його зазвичай вказують у назві лікарні.

Якщо не вдається розв’язати проблему на місцевому рівні, радимо подати скаргу в НСЗУ через контакт-центр за номером 16-77, на електронну адресу [email protected] або листом на адресу: 04073, м. Київ, пр-т Степана Бандери, 19.

Читайте також: Хто платить за анестезію – пацієнт чи лікарня

Отримати безоплатну правову або юридичну консультацію фахівців громадської приймальні благодійної організації «Фонд милосердя та здоров’я» можна за телефонами: +38 (066) 790 90 21 (Telegram, Viber, Signal, WhatsApp) щодня з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 17:00.

Електронна адреса: [email protected]  або чат-бот на сайті.

Внутрішньо переміщені особи з Херсонської області в місті Вінниці можуть звернутися за безоплатною правовою допомогою за номерами: +38 (066) 945 65 60 (Viber. Telegram), +38 (050) 535 54 06.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Схожi новини