Як оскаржити рішення військово-лікарської комісії

Як оскаржити рішення військово-лікарської комісії

Джавеліна БайрактарДжавеліна Байрактар
Джавеліна Байрактар

Висновки військово-лікарської комісії можна оскаржити, якщо військовослужбовець вважає, що рішення ВЛК не відображає його реального стану здоров’я. 

Варіантів оскарження є два: в досудовому порядку та через суд.

  1. Як оскаржити рішення ВЛК в досудовому порядку

– Написати заяву/скаргу, що військовослужбовець не погоджується з висновками ВЛК та просить переглянути рішення комісію вищого рівня.

– Долучити до заяви/скарги медичні документи, копію попереднього рішення ВЛК та копію військового квитка (посвідчення офіцера).

Заяву, медичні документи та копію постанови ВЛК необхідно самому принести до вищої ВЛК. Або надіслати поштою цінним листом з описом вкладення із повідомленням про вручення на адресу військово-лікарської комісії.

Військово-лікарська комісія має розглянути цю заяву. І або переглянути оскаржувану постанову, або направити військовослужбовця на повторний медичний огляд. Потім позивачу надають новий висновок про стан здоров’я, він і буде братися до уваги. У спірних та складних випадках остаточне рішення ухвалює Центральна військово-лікарська комісія.

  1. Як оскаржити рішення ВЛК у суді

Слід зазначити, що суд не може скасувати рішення ВЛК за медичними показниками, це не входить у його компетенцію. Але суд може встановити порушення процедури проведення військово-лікарської комісії й на цій підставі скасувати її рішення.

Також суд може зобов’язати провести повторний медичний огляд та дообстеження військовослужбовця – якщо відповідна ВЛК відмовляється їх проводити. 

Оскарження рішення ВЛК в суді здійснюється відповідно до вимог Кодексу адміністративного судочинства України.

Читайте також:  В Україні призову більше не буде

Отримати безоплатну правову або юридичну консультацію фахівців громадської приймальні Благодійної організації «Фонд милосердя та здоров’я» можна за телефонами: +38 (066) 790 90 21 (Telegram, Viber, Signal, WhatsApp) щодня з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 17:00.

Електронна адреса: [email protected]  або чат-бот на сайті.

Задля безпеки та зручності клієнтів особистий прийом у Херсоні проводиться виключно за попереднім записом за номером телефона +38066 94 56 560.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Схожi новини