Досьє зрадників: ігор семенчев-молодший

Досьє зрадників: ігор семенчев-молодший

Джавеліна БайрактарДжавеліна Байрактар

Нинішній “заступник керівника” колаборантської “військово-громадянської адміністрації Херсонської області” ігор семенчев-молодший добре знайомий херсонцям як одіозний голова Антонівської селищної ради, за яким тягнеться великий шлейф гучних кримінальних справ.Родина семенчевих у Херсоні знана дуже добре. Глава сім’ї та батько “молодшого” херсонський бізнесмен ігор григорович семенчев, співвласник і керівник колись потужного концерну “Сігма”, до окупації був депутатом Херсонської міської ради, керівником скандального КП “Гарантія”, до якого у правоохоронців було багато питань. Тепер “старший” теж “при владі” — на посаді так званого “заступника голови Херсонської міської окупаційної адміністрації” олександра кобеця. Маючи такого батька, дивуватися зраді сина не варто — як то кажуть, “яблуко від яблуні…”. Але персона семенчева-старшого гідна окремого розслідування.

Мажорний кримінальний талант

Отже, ігор семенчев-молодший народився 21 січня 1982 року в місті Красногорівка Мар’їнського району Донецької області. Здобув вищу освіту — не одну, а навіть три (педагогічна, економічна та юридична). Починав трудову діяльність на підприємстві свого батька та напрочуд швидко “пройшов шлях” від “робітника” до директора з зовнішньоекономічної діяльності.

Старт політичної кар’єри семенчева-молодшого (2008 року він обраний головою Антоновської селищної ради міста Херсона) пов’язують із проблемами у родинному бізнесі. Економічна криза болісно вдарила по їхній сім’ї.

У 2009-му він став ініціатором створення Херсонського міського громадського об’єднання “Передмістя”. Головною метою його була боротьба проти політики розширення території Xepcoна за рахунок земель прилеглих до міста селищ. Та попри видиме протистояння тодішньому меру сальдо, аналітики розгледіли: політичні та економічні інтереси двох майбутніх колаборантів тісно переплетені, навіть назвали семенчева “похресником” сальда.

У 2010 році ігоря семенчева обрали депутатом Херсонської міської ради від партії “Вітчизна”. До речі, про партії. Якось він в одному з інтерв’ю висловив дуже правильну та гарну думку: “Перестрибування з партії в партію, маніакальне бажання бути не просто рядовим членом політичної сили, а займати керівні ніші, як мінімум, місце заступника голови обласної парторганізації, відсутність реальних справ – все це свідчить про те, що людина просто дуже хоче досягти влади”. 

Але тут той випадок, коли слова з ділом розходяться діаметрально. Бо ж сам куди тільки не стрибав: із “Фронтом Змін” Яценюка не склалося, з партією “Рідне місто” вийшов скандал, встиг поочолювати осередки “Удару” Кличка (2011-2012) та “Основу” Тарути (2018), був у партії ексрегіоналів “Наш край” (2015). Воістину – людина безмежно широких ідеологічних поглядів.

У статусі Антонівського голови ігор семенчев-молодший намагався здобути авторитет “доброго правителя”, який перетворює свою “вотчину” в “рай на землі”. Однак натомість став відомий злочинними діями.

Справа перша – хабарництво в особливо великому розмірі

У 2013 році, перебуваючи головою селищної ради Антонівки, обвинувачувався у спробі отримати хабар в особливо великому розмірі (цей кримінальний злочин карається позбавленням волі від 8 до 12 років із конфіскацією майна). семенчев-молодший вимагав від одного із підприємців 80 тисяч доларів за виділення в оренду земельної ділянки. Сам він назвав справу проти себе сфабрикованою та заявив, що це політична розправа.

Тоді, 4 вересня 2013 року, вдалося затримати тільки посередника, а сам “герой” зник. Його оголосили в міжнародний розшук, а за кілька місяців, 7 лютого 2014 року, знайшли у Кишиневі (Молдова) та депортували. Однак згодом обвинувачений вийшов під заставу  – 365 400 грн, яку вніс його батько.

Після досудового слідства, яке закінчилося 19 червня 2014 року, кримінальну справу спрямували до суду, але судді один за одним брали самовідводи, матеріали кримінального провадження “подорожували” по різних інстанціях і їх не розглядали роками, процес постійно “буксував”.

Відкрита проти нього кримінальна справа зовсім не завадила семенчеву балотуватися (у 2014 році — на пост Херсонського міського голови, у 2014 та 2019 роках — у депутати Верховної Ради). Кандидат фігурував у кримінальній справі звинуваченим, але в документах був запис: “судимість відсутня”.

Справа друга — самоправство та умисне знищення або пошкодження майна

Другу кримінальну справу порушили в лютому 2018 року за знищення зрошувальної мережі. Її викопували та демонтовували робітники на замовлення Антонівської селищної ради, а належала мережа збанкрутілому Комунальному підприємству радгосп-завод “Янтарний”, підпорядкованому Херсонській обласній раді.

Правоохоронці побачили у діях семенчева самоправство (карається штрафом до 850 гривень, або виправними роботами до 2 років, або арештом до 3 місяців) та умисне знищення або пошкодження майна, яке заподіяло майнову шкоду в особливо великих розмірах (карається позбавленням волі на строк від 3 до 15 років). Але звинувачення навіть не пред’явили.

Омріяного крісла нардепа у 2019-му семенчев не здобув, але у 2020 році його обрали депутатом Херсонської міської ради 8-го скликання від блоку володимира сальдо. Був секретарем постійної комісії міськради з питань комунальної власності та охорони навколишнього середовища.

Майбутній зрадник ігнорував Закон України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» (стаття 9 регламентує виступ депутатів місцевої ради українською) і на засіданнях спілкувався та виступав виключно російською.

Справа третя – привласнення коштів з місцевого бюджету. 13 мільйонів!

Найрезонанснішою стала справа про привласнення семенчевим коштів з місцевого бюджету, які у 2017-2020 роках виділяли на капітальний ремонт доріг Антонівки та Молодіжного. Він організував цілу схему та залучив до неї ще кількох осіб. Першу підозру семенчеву оголосили 5 серпня 2021 року. Кримінальне провадження відкрили за “фактами заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинене за попередньою змовою групою осіб, в особливо великих розмірах, розтратою чужого майна шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинене повторно, за попередньою змовою групою осіб, та внесенням службовою особою до офіційних документів свідомо неправдивих відомостей, вчинене за попередньою змовою групою осіб”. І хоча правоохоронці імені підозрюваного не називали, вирахували його миттєво.

Але після попередніх справ та інформації про те, що голова селищної ради наймав ремонтувати дороги фірму, директора якої судили за махінації, навряд чи це когось могло здивувати.

6 серпня семенчеву обрали запобіжний захід – тримання під вартою на 60 днів із правом внесення застави 190 тисяч гривень. Того ж вечора заставу внесли.

Враховуючи вагу злочину, прокуратура клопотала про збільшення застави. І 26 серпня апеляційний суд збільшив її до 904 020 грн, урахувавши сплачені раніше 190 000 грн. Заставу, звісно, внесли.

Попри перебування під запобіжним заходом, ігор семенчев продовжував депутатську діяльність та голосував під час сесійних засідань, зокрема, і за питання, пов’язані з бюджетом Херсона.

А далі підозри посипалися, як із рогу достатку. 29 вересня 2021 року семенчев мав вже 3 підозри, 4 кримінальні правопорушення щодо привласнення 4 мільйонів гривень.

У грудні – 4 підозри про привласнення 6 мільйонів 850 тисяч гривень.

10 січня 2022-го — п’ята підозра, 57 епізодів, понад 10 мільйонів гривень.

Незадовго до  вторгнення росії та окупації Херсона, 7 лютого 2002 року, поліціянти повідомили семенчеву-молодшому про чергову підозру в привласненні бюджетних коштів, загальна сума яких вже сягнула понад 13 мільйонів гривень!

Під час капітального ремонту доріг на території  Антонівки  виявили порушення на ремонті 26 дорожніх ділянок, які склали вже 81 епізод кримінальної справи.

Кримінал навколо селища

Кримінал просто вирує навколо ігоря семенчева. Активісти Громадської організації «Антонівська хвиля», яка виникла під час боротьби проти беззаконня на території Антонівки, переконані: махінації були можливі завдяки керівнику селищної ради ігорю семенчеву, але відкриті кримінальні справи прокуратурою належно не розслідуються. Окрім розкрадання системи зрошення та забудову берегів Дніпра, згадують і незаконну приватизацію земель, і екологічні злочини, і сумнозвісно відомий “будинок Костяка”.

Чого лише варте незаконне відчуження земельних ділянок або передача їх в оренду за заниженою в 50 разів (!) вартістю, це призвело до збитків бюджету на майже 226,8 мільйона гривень!

І то далеко не повний список “подвигів” семенчева-молодшого.

2022. Заступник “гауляйтера”

У перші дні окупації з’явилися чутки, нібито ігор семенчев намагається “посунути” чинного мера Херсона Ігоря Колихаєва і веде переговори з росіянами, щоб очолити місто. Сам він це заперечував і навіть казав, що “Херсон був і залишається Україною”.

Але його дії вступають у суперечність з проукраїнськими заявами. З моменту окупації Херсона російською федерацією активно закликав місцевих жителів скласти зброю, припинити вести якісь бойові дії та опір загалом.

Зрада ігоря семенчева була передбачуваною для тих, хто пам’ятає, як в одному зі своїх давніх інтерв’ю він відкрито заявив, що у розвідку піде лише з двома особами, і це володимир путін та віктор янукович.

Він став одним з тих, хто 13 березня взяв участь у проросійському мітингу в Херсоні. Серед антиукраїнських висловлювань і заяв про бажання співпраці з росією виступ семенчева виглядає начебто і не ворожим. Тим більше  він  “сміливо” випалив: “Ніякого ХНР тут не буде”, а “у парку Слави зібралися херсонці, аби відсвяткувати це велике свято” (день звільнення міста від нацистських загарбників). Але не усвідомлювати, що бере участь у пропагандистському заході, він не міг.

Попервах семенчев намагався “відхреститися” від зради й через декілька годин написав пост, в якому заявив, мовляв, його змушували, а вони “зірвали” мітинг.

Але цей “зірваний” мітинг чомусь показували по всіх російських телеканалах,  вирізавши фразу про ХНР, та й по тому.

16 березня семенчев увійшов до бутафорського “Комитета спасения “За мир и порядок”, який виступив за налагодження добросусідських відносин з Росією, у тому числі торгово-економічних та соціально-культурних зв’язків, співпраці з владою Криму. Під час засідання наголошували: українська влада більше не керує регіоном і голосували за підтримку дій окупаційної адміністрації держави-агресора.

Але семенчев у кращих традиціях жанру спочатку заперечував: мовляв, затримали, допитували, посадили за стіл…

Та виправдання не допомогли. Вже наступного дня, 17 березня, Офіс Генпрокурора України за фактом створення псевдооргану влади на Херсонщині відкрив провадження щодо державної зради. Фігурантам загрожує позбавлення волі на 15 років або довічне ув’язнення з конфіскацію майна.

І хоча зрадник ще на волі, його гроші вже працюють на ЗСУ. 28 березня судовим рішенням семенчеву-молодшому змінили запобіжний захід у справі про привласнення бюджетних коштів із застави на особисте зобов’язання. 904 020 гривень застави спрямували на спецрахунок для підтримки української армії. Правда, залишається загадкою, як семенчев буде “з’являтися до слідчого, прокурора, слідчого судді, суду; повідомляти про місце свого проживання та місце роботи”, адже Херсонську обласну прокуратуру евакуйовано…

28 квітня 2022 року семенчеву повідомили про підозру в співпраці з державою-агресором. Злочин карається “позбавленням волі на строк від 10 до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від 10 до 15 років та з конфіскацією майна або без такої”. І хоча ім’я колаборанта не називали, а обличчя на опублікованому фото замилили, ігоря семенчева впізнали одразу.

А далі — шлях “нагору” по колаборантській драбині. 23 травня ігор семенчев-молодший призначений окупаційною владою так званим “заступником керівника військово-громадянської адміністрації Херсонської області з питань ПЕК, промисловості та торгівлі”.

Зокрема, займатиметься ігор семенчев і вже звичним для нього “масштабним ремонтом доріг” – насамперед “заступник” доручив відремонтувати ділянку біля Привізної церкви.

Саме на семенчева гауляйтер сальдо поклав обов’язки контролю за так званим “фондом майна”. Офіційне “завдання” цієї структури — інвентаризація всієї державної та приватної власності на території Херсонщини, яка тимчасово захоплена російськими військами, реально ж  – це рейдерство окупаційної влади.

Хоча про початок так званої “реєстрації” майна псевдо-фонд оголосив ще до офіційного призначення голови — 15 червня.

До фейкового “реєстру” окупанти обіцяють “занести власників”, але не всіх, лише тих, хто надасть загарбникам “оригінальні документи на нерухомість”. Все інше захоплене майно агресор злочинно планує витратити на власні потреби. У процесі “повернення в державну та комунальну власність” “незаконно приватизованих” об’єктів нерухомості відбирають приміщення, які сподобалися. Іноді дають можливість відкупитися.

І в центрі цієї кримінальної вакханалії перебуває ігор семенчев. Зараз він розповідає безглузді вигадки — наприклад, що мав проблеми з українськими нацистами лише через те, що народився в Донецькій області. 

Правда, на окупантських каналах він “світиться” значно менше, ніж його “начальники”, але це зрозуміло, бо його завдання — зовсім не пропагандистське. Його справа потребує тиші. І після звільнення Херсона ми ще дізнаємось про всі “подвиги” та злочини ігоря семенчева-молодшого. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Схожi новини