Виставку фотокореспондента Медіаплатформи «Вгору» Олександра Корнякова «Нескорений Херсон» 28 жовтня приймав Львів. Розмістилася експозиція в артцентрі «Дзиґа» — це настільки популярний простір, що для проведення подій часом за рік записуються. Зрозуміло, рік тому ідея проведення виставки, присвяченій протестам херсонців проти російської окупації та будням «задзеркалля» окупованого міста, навіть у голову нікому не могла прийти, пів року тому лише мріяли зібрати світлини з мітингів і презентувати їх восени в Херсоні. Але поки багатостраждальний Херсон чекає на звільнення, про його життя розповідають документальні фотографії, які експонуються в п’яти містах України. Львів став шостим на мапі виставкового маршруту, і двері артцентру «Дзиґа» виявилися гостинно відкритими для «Нескореного Херсона» — чи то щастя, чи то диво, чи то доля.
Презентація була не такою велелюдною, як в інших містах, але вільних місць не було, люди продовжували підходити та стояли на вході. Прийшли переважно херсонці. Команді Медіаплатформи «Вгору» було приємно побачити багато знайомих облич, не оминула увагою подію і львівська преса.
Олександр Корняков традиційно розповідав про історію деяких світлин. Це один із найяскравіших моментів мітингів, коли беззбройні херсонці зупинили колону російської техніки та змусили її розвернутися. Люди йшли вперед, і під натиском протестувальників ворог відступив. Тоді окупанти стріляти ще не наважились, а вже наступного дня була пролита перша кров.
Благодійний аукціон у Львові поповнив скарбничку допомоги херсонцям, які перебувають в окупації, більше ніж на 10 тисяч гривень. Продано було 6 фотокартин, найгарячіший попит був на світлини з акцій протесту (їх уперше наважилися винести на аукціон саме в місті лева). За право стати власниками двох із них точилася запекла боротьба, в результаті фотографія зі знаковим плакатом, про яку ми докладніше розповідали у репортажі з Вінниці, «пішла з молотка» за 4 тисячі гривень, майже догнала її світлина з плакатом «Херсон це Україна», яку купили за 3650 грн.
Лесь Касьянов радіє можливості зустріти у Львові своїх земляків, почути про Херсон і тішиться, що тема Херсона підійматися в інших містах.
«Херсон подав дуже гарний приклад того, що Херсон не хоче бути частиною росії, і більшість херсонців це показала, — згадує Лесь Касьянов. — Я не очікував, що так багато людей вийде на мітинги, що люди будуть висловлювати свою думку настільки активно, тому я був дуже приємно вражений».
Чоловік був вимушений вивезти сім’ю з Херсона після 2,5 місяців перебування в окупації, тож потворне обличчя «руського міра» йому знайоме.
На відміну від нього пані Наталя, яка виїхала з Херсона ще 7 років тому, дуже сумує та переживає за рідне місто, за те, що там відбувається. Ці світлини їй знайомі, жінка неодноразово бачила їх у соцмережах.
«Я ніколи так сильно не пишалася своїм містом, як побачила ці фотографії, що люди просто вийшли тисячами, що вони не бояться, — зізнається пані Наталя. — В мене була така хвиля любові до Херсона, з кожним новим мітингом, з кожним новим репортажем звідти. Я повністю розумію тих людей, які не виходять, яким є кого захищати, які бояться за свої сім’ї. Але протести мають сенс на 100%: треба показати цим зайдам, що їм тут не раді, що вони тут нікого не визволяють, нікого не рятують, вони повинні бачити цей опір. Це дуже круто, якщо в людей вистачає сміливості, натхнення, часу, щоби вийти та сказати своє слово. Мені здається, що ці люди переможуть все, наші люди сильні!»
Від виставки Наталя знайшла для себе ще одну користь: отримати інформацію про те, що насправді відбувалося та відбувається в Херсоні, бо ті, хто залишився в окупованому місті, у телефонних розмовах бояться розказувати, в них одна фраза: «В нас усе добре». Від правди про окупацію, про те, що відбувається в Херсоні, стає ще більш боляче, але знати цінно.
Нагадуємо, що допомогти херсонцям, які перебувають в окупації, може кожен — збір коштів триває:
🎯 Ціль: 50 000 ₴
🔗Посилання на Банку
💳Номер картки Банки
5375 4112 0072 7043
Виставка фотографа Медіаплатформи «Вгору» Олександра Корнякова «Нескорений Херсон», що експонується в Артцентрі «Дзиґа» (Львів, вул. Вірменська, 35, 2 поверх), триватиме 2 тижні, вхід вільний, але якщо проводитимуться закриті заходи, простір може бути недоступним для відвідування на 1-2 години.
Залишити відповідь