Чоловіків 16–25 років ставитимуть на військовий облік автоматично – у них не буде потреби звертатися до територіального центру комплектування і проходити медогляд. Про це розповіла заступниця міністра оборони з питань цифровізації Катерина Черногоренко в інтерв’ю порталу DOU.
За її словами, уряд ухвалив постанову від 16 серпня 2024 року № 932 про експериментальний проєкт з автоматичної верифікації та перевірки відомостей про призовників, військовозобов’язаних та резервістів. Згідно з цим документом, реєстр «Оберіг» почали наповнювати даними про чоловіків від 16 років.
Раніше система не бачила інформації про тих, хто ніколи не ставав на військовий облік і не відвідував ТЦК. Але тепер це зміниться – держава налагодила обмін даними між «Оберегом», Єдиним демографічним реєстром і системою Державної міграційної служби.
На запитання, чому проєкт експериментальний, Катерина Черногоренко уточнила, що цей формат дає змогу врегульовувати процеси, недостатньо враховані законодавством.
Проєкт дозволить безбар’єрно поставити на облік чоловіків, які перебувають за кордоном. Щоб вони автоматично не стали порушниками лише через неможливість приїхати в Україну. Це також має розвантажити ТЦК. Адже чоловіки 16–25 років не підлягають призову без їхньої згоди, тож військкомати зможуть зосередитися на завданнях мобілізації.
Автоматичне взяття на облік чоловіків 16–25 років триватиме протягом року. Потім цифрова команда Міноборони підготує звіт, і якщо результат буде позитивним, врегулює процес законодавчо.
«Для військовозобов’язаних від 25 до 60 років автоматичної процедури постановки на облік поки що немає. Чоловіки, яким виповнилося 25, мають стати на облік особисто – тобто прийти до ТЦК за місцем реєстрації, де працівник внесе дані вручну. Дистанційно вони можуть лише оновити облікові дані.
Технічно ми готові взятися за втілення автоматичної постановки на облік всіх військовозобов’язаних. Але для цього мають бути розроблені законодавчі підстави», — зауважила Катерина Черногоренко.
Підписуйтесь на наші сторінки у соціальних мережах:
Фейсбук та телеграм-канал Безоплатні юристи Херсон
Читайте також: Що знатиме про людину реєстр «Оберіг»
Отримати безоплатну правову або юридичну консультацію фахівців громадської приймальні Благодійної організації «Фонд милосердя та здоров’я» можна за телефонами: +38 (066) 790 90 21 (Telegram, Viber, Signal, WhatsApp) щодня з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 17:00.
Електронна адреса: [email protected] або чат-бот на сайті.
Задля безпеки та зручності клієнтів особистий прийом у Херсоні проводиться виключно за попереднім записом за номером телефону +38 (095) 805 72 99.
Залишити відповідь