Виплати за особливі заслуги: хто і скільки отримуватиме

Виплати за особливі заслуги: хто і скільки отримуватиме

Джавеліна БайрактарДжавеліна Байрактар

Уряд ухвалив постанову про те, що громадяни, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, щомісяця отримуватимуть грошові виплати. Це рішення стосується людей, які  брали безпосередню участь у захисті суверенітету та територіальної цілісності України, а також сімей загиблих з їх числа.

Сума виплат прив’язана до мінімальної зарплати – на 1 січня 2023 року вона становить 6 700 гривень.

Урядова постанова визначає такі розміри виплат:

  • громадянам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною і яким, починаючи з 2014 року, надано звання Героя України з врученням ордена «Золота Зірка»,  – три мінімальні зарплати або 20 100 гривень;
  • громадянам, яких із 2014 року нагороджено:

– орденом Богдана Хмельницького трьох ступенів – дві мінімальні зарплати або 13 400 гривень;

– орденом «За мужність» трьох ступенів  – одна мінімальна зарплата або 6 700 гривень;

– орденом княгині Ольги трьох ступенів – одна мінімальна заробітна плата або 6 700 гривень;

– непрацездатним членам сімʼї загиблих (померлих) осіб з-поміж нагороджених посмертно орденом «Золота Зірка», яким надано звання Героя України, орденом Богдана Хмельницького трьох ступенів, орденом «За мужність» трьох ступенів, орденом княгині Ольги трьох ступенів – одна мінімальна зарплата або 6 700 гривень.

Призначає та надає щомісячну грошову виплату Пенсійний фонд України.

Особам, які мають право на цю виплату й на 1 січня 2023 року перебували на обліку в територіальних органах Пенсійного фонду, її призначать автоматично, за матеріалами пенсійних справ. 

Особам, які мають право на виплату за особливі заслуги, але не їхніх даних немає у Пенсійному фонді, їм доведеться звернутися до його органів. Тоді гроші виплатять з 1 січня 2023 року.

Читайте також: Як переселенцям отримати лікарняні, декретні та виплати на поховання

Отримати безоплатну правову або юридичну консультацію фахівців громадської приймальні благодійної організації «Фонд милосердя та здоров’я» можна за телефонами: +38 (066) 790 90 21 (Телеграм, Viber, Signal, WhatsApp) щодня з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 17:00.

Електронна адреса: [email protected]  або чат-бот на сайті.

Внутрішньо переміщені особи з Херсонської області в місті Вінниці можуть звернутися за безоплатною правовою допомогою за номерами: +38 (066) 945 65 60 (Viber. Telegram), +38 (050) 535 54 06.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Схожi новини