Як оформити пільги військовополоненого, якщо немає статусу учасника бойових дій

Як оформити пільги військовополоненого, якщо немає статусу учасника бойових дій

Джавеліна БайрактарДжавеліна Байрактар

«Я пенсіонерка, живу разом із сином-військовослужбовцем, який зараз у полоні. Які документи потрібно подати, щоб отримати пільги, якщо він не має посвідчення учасника бойових дій, але дані про нього є в реєстрі ветеранів?».

Пенсійний фонд України у відповідь на таке звернення опублікував роз’яснення: 

Для надання пільг учасникам бойових дій, які перебувають на військовій службі, достатньо витягу з Єдиного державного реєстру ветеранів війни. Така норма діє відповідно до змін у законодавство, які Кабінет Міністрів затвердив своєю постановою від 13.12.2024 № 1420. 

На підставі отриманого витягу з держреєстру ветеранів, що підтверджує статус учасника бойових дій, органи Пенсійного фонду внесуть інформацію про чоловіка в Реєстр осіб, які мають право на пільги, й нарахують відповідні пільги на оплату житлово-комунальних послуг.

Для оформлення пільг матері треба звернутися до Пенсійного фонду й подати такі документи:

  • Витяг з Єдиного державного реєстру ветеранів війни, який підтверджує, що її син – учасник бойових дій.
  • Заяву про внесення відомостей до Реєстру осіб, які мають право на пільги (відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 29.01.2003 № 117).
  • Заяву про надання пільг (відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 № 373).

Або замість двох окремих заяв можна подати одну: про взяття на облік та про надання пільг. Таку процедуру передбачає експериментальний проєкт, який уряд запровадив своєю постановою від 27.12.2023 № 1395. У заяві обов’язково слід вказати реквізити банківського рахунка пільговика, на який перераховуватимуть кошти.

А враховуючи особливі обставини – перебування сина в полоні – мати має право подати заяву довільної форми з проханням про виплату пільг на її власний банківський рахунок.

Підписуйтесь на наші сторінки у соціальних мережах:

Фейсбук та телеграм-канал  Безоплатні юристи Херсон

Читайте також: Родини загиблих у полоні військових зможуть отримати 15 мільйонів гривень – законопроєкт

Отримати безоплатну правову або юридичну консультацію фахівців громадської приймальні Благодійної організації «Фонд милосердя та здоров’я» можна за телефонами: +38 (066) 790 90 21 (Telegram, Viber, Signal, WhatsApp) щодня з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 17:00.

Електронна адреса: [email protected]  або чат-бот на сайті.

Задля безпеки та зручності клієнтів особистий прийом у Херсоні проводиться виключно за попереднім записом за номером телефону +38 (095) 805 72 99.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Схожi новини