Батьки зобов’язані утримувати повнолітніх дітей до 23 років, якщо їхні син або дочка навчаються й потребують допомоги. І за умови, що батьки можуть її надавати. Таку норму містить стаття 199 Сімейного кодексу України.
Є кілька способів оформити сплату аліментів у добровільному порядку.
– Батьки укладають між собою договір про сплату аліментів, визначають розмір та строки виплати. Якщо розмір аліментів – чітко визначена сума, тоді в договорі треба прописати умови індексації, якщо сторони не домовилися про інше. Такий документ укладають письмово та нотаріально посвідчують.
– Один із батьків подає за місцем своєї роботи заяву про відрахування аліментів на дитину, вказує розмір та на який строк.
Якщо батькам домовитися не вдалося – питання з’ясовують у суді.
До суду має право звернутися той із батьків, з ким живе дитина. Або сама дитина, яка навчається. Виплата аліментів припиняється, коли студент закінчує навчання.
Суд визначає розмір аліментів у твердій грошовій сумі або частку від заробітку.
При визначенні розміру аліментів суд враховує:
– стан здоров’я та матеріальне становище дитини;
– стан здоров’я та матеріальне становище платника аліментів;
– наявність у платника інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків;
– наявність у платника рухомого та нерухомого майна, грошей, інтелектуальних чи корпоративних прав;
– якщо стягувач має докази, що платник придбав майно на суму, що перевищує 10-кратний розмір прожиткового мінімуму для працездатної особи, і платник не може пояснити, звідки ці кошти;
– інші обставини, що мають істотне значення.
Читайте також: Дітям, батьки яких не платять аліменти, дають грошову допомогу
Отримати безоплатну правову або юридичну консультацію фахівців громадської приймальні благодійної організації «Фонд милосердя та здоров’я» можна за телефонами: +38 (066) 790 90 21 (Телеграм, Viber, Signal, WhatsApp) щодня з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 17:00.
Електронна адреса: [email protected] або чат-бот на сайті.
Внутрішньо переміщені особи з Херсонської області в місті Вінниці можуть звернутися за безоплатною правовою допомогою за номерами: +38 (066) 945 65 60 (Viber. Telegram), +38 (050) 535 54 06.
Залишити відповідь