Виїзд за кордон людини з інвалідністю регулюють Правила перетину кордону в умовах воєнного стану окремими категоріями громадян. Щоб супроводжувати своїх батьків чи батьків дружини або чоловіка, які є особами з інвалідністю І чи ІІ групи, за межі України, треба мати:
- документи, що підтверджують родинні зв’язки. Або нотаріально засвідчені копії таких документів;
- документи, що підтверджують інвалідність. Або нотаріально засвідчені копії;
- документи, що підтверджують спільне проживання. Якщо місце проживання людини, яка супроводжує, збігається з місцем проживання батьків. Або треба мати відповідний документ, що людина доглядає за батьками. Він називається акт встановлення факту здійснення догляду. Або документи про отримання компенсації на догляд.
Акт про факт догляду видає виконавчий орган місцевої влади. Туди має звернутися особа з інвалідністю І чи ІІ групи або людина, яка здійснює догляд.
Якщо особа з інвалідністю I чи II групи є внутрішньо переміщеною особою, звернення із заявою про здійснення догляду подають за місцем реєстрації фактичного місця проживання.
Читайте також: Міграційна служба перевірятиме дозволи на перебування в країні через електронний сервіс
Отримати безоплатну правову або юридичну консультацію фахівців громадської приймальні Благодійної організації «Фонд милосердя та здоров’я» можна за телефонами: +38 (066) 790 90 21 (Telegram, Viber, Signal, WhatsApp) щодня з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 17:00.
Електронна адреса: [email protected] або чат-бот на сайті.
Задля безпеки та зручності клієнтів особистий прийом у Херсоні проводиться виключно за попереднім записом за номером телефона +38066 94 56 560.
Залишити відповідь