Якщо ви бажаєте змінити сімейного лікаря, педіатра або терапевта, розривати декларацію з попереднім не треба. При підписанні угоди з новим медиком попередня анулюється автоматично, медичний заклад відвідувати немає потреби.
Також можна розірвати декларацію, не підписуючи нову. Ця норма прописана в наказі МОЗ України №503, розділ 2 пункт 6. Для цього слід подати заяву в довільній формі до свого медзакладу. Без декларації з сімейним лікарем вам нададуть екстрену допомогу. У решті випадків декларація таки потрібна. На її підставі ви можете безплатно консультуватися з вузькопрофільними фахівцями, проходити обстеження в поліклініках, отримувати послуги в лікарнях тощо.
Заяву про розірвання декларації приймуть у реєстратурі або в головного лікаря.
Що потрібно для підписання декларації з лікарем:
- Паспорт,
- Податковий номер,
- Свідоцтво про народження дитини, якщо обираєте лікаря для неї,
- Мобільний телефон.
Обирати лікаря можна стільки разів, скільки знадобиться, щоб знайти того, якому довіряєте.
Одночасно обслуговуватися в кількох сімейників не можна. У кожного з членів родини може бути свій лікар, або – всім обслуговуватися в одного.
Терміну дії декларації немає, вона діє, доки не вирішили змінити лікаря й підписати нову.
Читайте також: Як оформити декрет за новими правилами
Отримати безоплатну правову або юридичну консультацію фахівців громадської приймальні Благодійної організації «Фонд милосердя та здоров’я» можна за телефонами: +38 (066) 790 90 21 (Telegram, Viber, Signal, WhatsApp) щодня з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 17:00.
Електронна адреса: [email protected] або чат-бот на сайті.
Задля безпеки та зручності клієнтів особистий прийом у Херсоні проводиться виключно за попереднім записом за номером телефона +38066 94 56 560.
Залишити відповідь