Від завтра, з 29 січня 2025 року, вимушені переселенці можуть подавати документи на отримання субсидії на оренду житла.
Отримати субсидію зможуть внутрішньо переміщені особи, які переїхали до будь-якого регіону, підконтрольного Україні. Ця допомога призначається родинам, які найбільше потребують підтримки. Субсидія на оренду функціонуватиме за аналогією із житловими субсидіями.
Хто може претендувати на субсидію?
- Внутрішньо переміщені особи, які переїхали з окупованих Росією територій та районів, де ведуться бойові дії (перелік таких територій затверджує Мінреінтеграції), і не мають власного житла в умовно безпечних регіонах країни загальною площею понад 13,65 квадратного метра на кожного члена сім’ї.
- Переселенці, в яких житло – незалежно від його загальної площі – знищене або пошкоджене (стало непридатним для проживання), а відомості про це внесені до Держреєстру пошкодженого та знищеного майна. Або є акт комісійного обстеження житла, або звіт із технічного обстеження. Ці документи мають бути складені відповідно до постанови від 19 квітня 2022 року № 473.
- Оренда житла перевищує 20 відсотків сукупного доходу домогосподарства. Особливі умови передбачено для родин із доходом менше як 5 840 гривень на особу: в такому разі субсидія покриватиме більший відсоток вартості оренди.
Умови отримання субсидії:
- Орендар і орендодавець не повинні бути родичами.
- Орендар не отримує від держави іншу допомогу на проживання.
- Орендодавець не отримує компенсацію за житло за програмою «Прихисток».
Важливо: родина може одночасно отримувати субсидію на оренду й субсидію на оплату комунальних послуг.
Як оформити субсидію?
Субсидію оформлюють двома способами:
- Офлайн: у сервісному центрі Пенсійного фонду України або центрах надання адміністративних послуг.
- Онлайн: через вебпортал електронних послуг ПФУ чи мобільний застосунок. У разі подачі документів онлайн і орендареві, і власнику житла потрібно мати електронний підпис.
Необхідні документи:
- договір найму (за встановленою формою)
- заява (за встановленою формою)
- додаткові документи (за потреби), які підтверджують особливі обставини чи повноваження заявника (наприклад, довіреність представника).
Подати документи може й орендар, і власник житла особисто. Якщо власник перебуває в іншому регіоні чи за кордоном, можна скористатися електронною формою на сайті Пенсійного фонду. Підписати заяву та договір від імені власника може також його довірена особа.
Як визначатиметься розмір субсидії
Суму субсидії розраховують індивідуально з урахуванням: доходів родини, кількості її членів, вартості оренди житла в регіоні.
Основні показники для розрахунку: середня вартість оренди однокімнатної квартири загальною площею 35,22 квадратного метра (193,6 гривні за «квадрат»), коригувальні коефіцієнти та соціальна норма житла – 13,65 квадратного метра на особу, але не менше 35,22 «квадрата» на родину.
Незалежно від кількості осіб у родині наймача загальна площа житла не може перевищувати 130 квадратних метрів для квартир і 230 «квадратів» для індивідуальних будинків.
Строки
Субсидію на оренду житла призначають на шість місяців, але не більше двох шестимісячних термінів підряд до закінчення строку реалізації експериментального проєкту.
Підписуйтесь на наші сторінки у соціальних мережах:
Фейсбук та телеграм-канал Безоплатні юристи Херсон
Читайте також: Житло для переселенців та інших соціально незахищених громадян
Отримати безоплатну правову або юридичну консультацію фахівців громадської приймальні Благодійної організації «Фонд милосердя та здоров’я» можна за телефонами: +38 (066) 790 90 21 (Telegram, Viber, Signal, WhatsApp) щодня з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 17:00.
Електронна адреса: [email protected] або чат-бот на сайті.
Задля безпеки та зручності клієнтів особистий прийом у Херсоні проводиться виключно за попереднім записом за номером телефону +38 (095) 805 72 99.
Залишити відповідь