29 листопада набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України №1350 про забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб та інших соціально незахищених верств населення.
Цей документ розширює можливості для отримання житла з фондів тимчасового проживання – поширює їх не лише на вимушених переселенців, а й на інші категорії. Ці законодавчі новації спрямовані на посилення соціального захисту найуразливіших груп громадян.
Ключові положення постанови
Розширення кола суб’єктів:
Окрім переселенців, на забезпечення тимчасовим житлом можуть претендувати: багатодітні сім’ї, особи з інвалідністю (незалежно від того, чи є вони ВПО), особи похилого віку та інші незахищені верстви населення.
Пріоритетне право на житло отримують:
сім’ї з неповнолітніми дітьми, у тому числі батьки-вихователі дитячих будинків сімейного типу, які виховують дітей, що є переселенцями
прийомні сім’ї, в яких виховуються діти-переселенці
сім’ї опікунів, піклувальників, які є ВПО разом із дітьми
особи з-поміж дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які є вимушеними переселенцями
сім’ї, які мають дитину з інвалідністю
вагітні жінки
особи, які досягли пенсійного віку
особи, які втратили працездатність
особи з інвалідністю
багатодітні сім’ї
особи, щодо яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, після їхнього звільнення
особи похилого віку та особи з інвалідністю з-поміж ВПО, які отримують соціальну послугу підтриманого проживання або потребують її отримання.
Норми забезпечення житлом:
- 6 квадратних метрів на одну особу для гуртожитків або багатосімейних квартир
- 13,65 квадратного метра на кожну особу, але не менше ніж 35,22 «квадрата» на сім’ю, у тому числі, коли сім’ї складається з однієї особи. Це норма для квартир та будинків для індивідуального проживання.
Процедура подання заяви:
Громадяни подають заяву до Центру надання адміністративних послуг за місцем проживання або перебування. До заяви додаються документи, що підтверджують першочергове право на житло. Для осіб, які були позбавлені особистої свободи під час війни, додається виписка з Єдиного реєстру за формою, затвердженою Мінреінтеграції, після їхнього звільнення.
Підписуйтесь на наші сторінки у соціальних мережах:
Фейсбук та телеграм-канал Безоплатні юристи Херсон
Читайте також: Коли роботодавець не несе відповідальності за затримку зарплати
Отримати безоплатну правову або юридичну консультацію фахівців громадської приймальні Благодійної організації «Фонд милосердя та здоров’я» можна за телефонами: +38 (066) 790 90 21 (Telegram, Viber, Signal, WhatsApp) щодня з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 17:00.
Електронна адреса: [email protected] або чат-бот на сайті.
Задля безпеки та зручності клієнтів особистий прийом у Херсоні проводиться виключно за попереднім записом за номером телефону +38 (095) 805 72 99.
Залишити відповідь