Під час дії воєнного стану житлові приміщення цивільних осіб можуть використовуватися для потреб військових.
У Законі України «Про правовий режим воєнного стану» (п. 17 ч. 1 ст. 8) зазначено, що в Україні або окремих її місцевостях, де запроваджено воєнний стан, військове командування разом із військовими адміністраціями можуть встановлювати для фізичних і юридичних осіб військово-квартирну повинність із розквартирування військовослужбовців.
Встановлення такої законодавчої норми можливе під час воєнного стану за спільним рішенням військового командування та місцевих органів влади. Це означає, що ваше житло можуть використати для розміщення:
- військовослужбовців, правоохоронців, а також евакуйованих осіб
- військових частин, підрозділів та установ.
Розміщення військових частин у населених пунктах відбувається за наказом Міністерства оборони України. Для цього використовують будівлі, придатні для проживання, а умови їх використання – визначає чинне законодавство.
Оренда житла для військових у районах бойових дій
У випадках, коли військові перебувають у районах активних бойових дій, для них можуть орендувати житло. Цей процес регламентується так:
- Договір оренди: між власником житла та командиром військової частини укладають офіційний договір оренди.
- Оплата комунальних: усі компослуги оплачує військова частина з коштів передбачених Міністерством оборони України.
Що робити, якщо у вашому помешканні розмістили військових?
Якщо у ваше житло заселилися військовослужбовці, радимо звернутися до місцевої військової адміністрації (органу, що створений для управління територією на період ведення воєнних дій) із пропозицією укласти договір оренди квартири чи будинку.
Договір оренди укладають між власником житла та командиром військової частини, що розташована на території ведення бойових дій (пункт 2 розділу 9 Наказу Міністерства оборони України від 31 липня 2017 року №380 «Інструкції з організації забезпечення військовослужбовців Збройних сил України та членів їх сімей жилими приміщеннями»). Обов’язково збережіть свій екземпляр договору. Це дозволить врегулювати відносини та забезпечити дотримання прав обох сторін.
Після укладення договору комунальні послуги та вартість спожитих енергоносіїв сплачує військова частина – за умовами договору.
У разі відсутності приладів обліку енергоносіїв, тепла та води, в договорі зазначають норми споживання, як для гуртожитку цього населеного пункту.
Підписуйтесь на наші сторінки у соціальних мережах:
Фейсбук та телеграм-канал Безоплатні юристи Херсон
Читайте також: Як діяти, коли окупанти заселились до вашої домівки
Отримати безоплатну правову або юридичну консультацію фахівців громадської приймальні Благодійної організації «Фонд милосердя та здоров’я» можна за телефонами: +38 (066) 790 90 21 (Telegram, Viber, Signal, WhatsApp) щодня з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 17:00.
Електронна адреса: [email protected] або чат-бот на сайті.
Задля безпеки та зручності клієнтів особистий прийом у Херсоні проводиться виключно за попереднім записом за номером телефону +38 (095) 805 72 99.
Залишити відповідь