Чи зобов’язані жінки, які перебувають на військовому обліку, носити з собою військово-обліковий документ

Чи зобов’язані жінки, які перебувають на військовому обліку, носити з собою військово-обліковий документ

Джавеліна БайрактарДжавеліна Байрактар

Закон України «Про військовий обов’язок та військову службу» не містить чіткої норми, яка зобов’язувала б жінок мати при собі військово-обліковий документ.

У законі зазначено: «У період проведення мобілізації (крім цільової) громадяни України чоловічої статі віком від 18 до 60 років зобов’язані мати при собі військово-обліковий документ та пред’являти його на вимогу уповноваженого представника територіального центру комплектування та соціальної підтримки або поліцейського, а також представника Державної прикордонної служби України у прикордонній смузі, контрольованому прикордонному районі та на пунктах пропуску через державний кордон України».

Отже, чоловіки 18–60 років зобов’язані мати при собі військово-обліковий документ та пред’являти його на вимогу. А жінки згідно з цією нормою такого обов’язку не мають.

Важливо зазначити, що в Україні з 1 жовтня 2023 року військовий облік став обов’язковим для жінок віком від 18 до 60 років, які здобули медичну або фармацевтичну спеціальність.

Відсутність чіткої законодавчої норми, яка зобов’язувала б жінок носити військово-обліковий документ, не дає підстав представникам ТЦК, поліції та Держприкордонслужби вимагати його пред’явлення.

Тож наразі в жінок, які перебувають на військовому обліку, немає законного обов’язку носити з собою військово-обліковий документ.

Підписуйтесь на наші сторінки у соціальних мережах:

Facebook та Телеграм канал – Безоплатні юристи Херсон

Читайте також: Обов’язковий військовий облік для жінок: кому з липня загрожує штраф 17 тисяч гривень

Отримати безоплатну правову або юридичну консультацію фахівців громадської приймальні Благодійної організації «Фонд милосердя та здоров’я» можна за телефонами: +38 (066) 790 90 21 (Telegram, Viber, Signal, WhatsApp) щодня з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 17:00.

Електронна адреса: [email protected]  або чат-бот на сайті.

Задля безпеки та зручності клієнтів особистий прийом у Херсоні проводиться виключно за попереднім записом за номером телефона +38 (095) 805 72 99.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Схожi новини