Кому до 31 грудня потрібно обов’язково пройти фізичну ідентифікацію

Кому до 31 грудня потрібно обов’язково пройти фізичну ідентифікацію

Джавеліна БайрактарДжавеліна Байрактар

Пенсіонери та отримувачі страхових виплат, які тимчасово перебувають за межами України або живуть на окупованих територіях, зобов’язані щороку проходити фізичну ідентифікацію. Це передбачено Постановою Кабінету Міністрів України від 11 лютого 2025 року № 299.

Кого стосуються нововведення?

Усі пенсіонери та одержувачі щомісячного довічного грошового утримання або страхових виплат, які:

  • проживають на окупованих територіях
  • тимчасово перебувають за кордоном.

Виняток: ці правила не поширюються на виплати, передбачені міжнародними договорами.

Що таке фізична ідентифікація?

Це підтвердження особи на підставі офіційних документів. Її потрібно проходити щороку – до 31 грудня.

Як пройти ідентифікацію?

Фізичну ідентифікацію можна пройти одним зі способів:

Онлайн

  • Через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України. Увійдіть в  особистий кабінет за допомогою Дія.Підпису або Дія ID.
  • Під час відеоконференції з працівником Пенсійного фонду. Ідентифікація відбувається у визначений день і час. Потрібно подати заяву, пред’явити документ, що посвідчує особу, та відповісти на запитання. Відеоконференція проводиться з дотриманням правил та гарантій безпеки особистих даних.

Заяву на відеоконференцію можна подати через вебпортал (детальніше за посиланням) або звернутися до контакт-центру Пенсійного фонду за номерами: 0 800 503 753, +38 (044) 281 08 70, +38 (044) 281 08 71.

Особисто

  • У закордонній дипломатичній установі України. Якщо ви за кордоном, зверніться до посольства або консульства. Там видадуть документ, який підтверджує, що особа жива. Його разом із заявою на продовження виплат у довільній формі потрібно надіслати поштою (можна з оголошеною цінністю) до Пенсійного фонду. Або подати в електронному вигляді через портал ПФУ разом зі сканкопіями, підписаними кваліфікованим електронним підписом.
  • У сервісному центрі або банку. Якщо ви перебуваєте на підконтрольній території  – зверніться до сервісного центру Пенсійного фонду або до банку, через який отримуєте виплати. Пред’явіть документ, що посвідчує особу (паспорт тощо), та пройдіть ідентифікацію під час візиту.

Повідомлення про відсутність виплат від РФ

Ще одна умова: пенсії та страхові виплати не нараховуються особам, які отримують аналогічні виплати від Росії.

Якщо ви проживаєте на тимчасово окупованій території або вже виїхали з неї — вам виплачують пенсію чи страхову виплату лише за умови, що ви не отримуєте нічого від РФ.

Повідомити Пенсійний фонд України про це можна:

  • Онлайн – через портал електронних послуг Пенсійного фонду України. Необхідно авторизуватися за допомогою кваліфікованого електронного підпису або Дія.Підпису та заповнити форму в рубриці «Дистанційне інформування».
  • Під час відеоідентифікації. Повідомлення можна зробити прямо під час сеансу.
  • Особисто. Звернутися до будь-якого сервісного центру ПФУ з відповідною заявою.

Підписуйтесь на наші сторінки у соціальних мережах:

Фейсбук та телеграм-канал  Безоплатні юристи Херсон

Читайте також: Вагітність за кордоном: як дистанційно отримати лікарняний

Отримати безоплатну правову або юридичну консультацію фахівців громадської приймальні Благодійної організації «Фонд милосердя та здоров’я» можна за телефонами: +38 (066) 790 90 21 (Telegram, Viber, Signal, WhatsApp) щодня з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 17:00.

Електронна адреса: [email protected]  або чат-бот на сайті.

Задля безпеки та зручності клієнтів особистий прийом у Херсоні проводиться виключно за попереднім записом за номером телефону +38 (095) 805 72 99.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Схожi новини