Поранення журналіста: які виплати, куди звертатися

Поранення журналіста: які виплати, куди звертатися

Джавеліна БайрактарДжавеліна Байрактар
Джавеліна Байрактар

Журналісту, який отримав поранення під час виконання професійних обовʼязків, виплачують разову грошову допомогу в розмірі до 50 прожиткових мінімумів. Прожитковий мінімум для працездатних осіб у 2023 році становить 2 684 гривні.

Куди звертатися: до міжвідомчої комісії з питань виплати грошової допомоги в разі загибелі або поранення (контузії, травми або каліцтва) журналіста під час виконання ним професійних обовʼязків.

До комісії подають заяву й такі документи:

– посвідчення журналіста;

– висновок судово-медичної експертизи;

– довідку медико-соціальної експертної комісії;

– документи щодо причин та обставин поранення;

– документи, що підтверджують факт виконання журналістом професійних обовʼязків на місці поранення. Це може бути витяг із наказу про відрядження, кадрові документи тощо.

Документи подають у паперовому вигляді. Комісія протягом місяця ухвалює рішення про призначення грошової допомоги. Голова Державного комітету телебачення й радіомовлення видає наказ про виплату допомоги.

У разі загибелі журналіста під час роботи разову допомогу в розмірі 100 прожиткових мінімумів отримують члени його сім’ї, батьки або утриманці.

Допомогу призначають на підставі заяви та документів:

– посвідчення журналіста;

– документів щодо причин та обставин поранення (акт про нещасний випадок, витяги зі справи по кримінальному провадженню тощо);

– документів, що підтверджують факт виконання журналістом професійних обовʼязків на місці поранення. 

Зверніть увагу: якщо протягом шести місяців з моменту отримання свідоцтва про смерть члени сім’ї журналіста не звернулися до комісії, вважається, що вони відмовилися від грошової допомоги.

Дітям (до 18 років, а якщо навчаються до 23) журналістів, які загинули, зникли безвісти в районі бойових дій, померли від поранень або отримали інвалідність І чи ІІ групи у звʼязку з виконанням професійних обовʼязків, призначається щомісячна стипендія у розмірі 1,5 прожиткового мінімуму на одну особу.

Стипендію призначає Президент України за поданням Кабінету Міністрів. Пропозиції уряду подає Держкомтелерадіо разом із клопотанням професійних або громадських обʼєднань журналістів. Стипендію призначають на один рік з правом повторного призначення. Гроші виплачує Держкомтелерадіо.

Потрібні такі документи:

– копія акта про нещасний випадок під час виконання журналістом службових обовʼязків або документа правоохоронного органу про порушення кримінальної справи за фактом вбивства журналіста чи заподіяння йому тілесних ушкоджень, що призвели до інвалідності, або рішення суду про вчинення проти журналіста злочину у звʼязку з виконанням ним професійних обовʼязків;

– висновок медико-соціальної експертної комісії про ступінь втрати професійної працездатності;

– документ про інвалідність.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Схожi новини