«Ми оформили закордонний паспорт у Варшаві. Сказали, що термін зберігання – три місяці. А тепер з’ясувалося, що зберігають 30 днів. Однак ми не маємо можливості забрати документ зараз, людина у відрядженні, і все організовано так, щоб поїхати за документом через три місяці. Що робити? Чи може інша людина забрати паспорт?», – запитує на фейсбук-сторінці Державної міграційної служби України Світлана Судбіна.
До юристів громадської приймальні Благодійної організації «Фонд милосердя та здоров’я» теж надходить багато запитань: що робити людям, які не встигли вчасно забрати готові документи в Україні й за кордоном.
У Центрах надання адміністративних послуг та в центрах «Паспортний сервіс» документи зберігають:
• закордонний паспорт громадянина України – один місяць;
• ID-картка – три місяці.
Ці терміни однакові й при оформленні документів у ЦНАПі, і в «Паспортному сервісі». Але при одночасному оформленні закордонного паспорта та ID-картки в «Паспортному сервісі» – відокремленому підрозділі на території Європи – обидва документи зберігають протягом трьох місяців.
Після цього документи разом з анкетою та долученими даними передають до територіальних підрозділів та відділів Державної міграційної служби України.
Читайте також: Український паспортний сервіс працює в Польщі
Скільки часу документи зберігають у підрозділах Державної міграційної служби?
ID-картка та закордонний паспорт у підрозділах Державної міграційної служби зберігаються протягом двох років. Громадяни, які не мають змоги забрати документи упродовж цього часу, можуть подати заявку на подовження терміну до трьох років.
Як стати в електронну чергу для оформлення документів?
Щоб оформити паспорт в Україні, треба записатися в електронну чергу, особисто надати дані, оплатити й забрати документ у вказаний час.
На сайті Державної міграційної служби громадяни можуть записатися в електронну чергу, сплатити послуги в режимі онлайн, відстежити стан оформлення документів тощо.
Стати в чергу для оформлення документів у «Паспортному сервісі» на території Європи можна тут.
Читайте також: Як отримати паспорт, який був виготовлений раніше
Отримати безоплатну правову або юридичну консультацію фахівців громадської приймальні благодійної організації «Фонд милосердя та здоров’я» можна за телефонами: +38 (066) 790 90 21 (Телеграм, Viber, Signal, WhatsApp) щодня з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 17:00.
Електронна адреса: [email protected] або чат-бот на сайті.
Внутрішньо переміщені особи з Херсонської області в місті Вінниці можуть звернутися за безоплатною правовою допомогою за номерами: +38 (066) 945 65 60 (Viber. Telegram), +38 (050) 535 54 06.
Залишити відповідь