Згідно зі статтями 28 та 32 Сімейного кодексу України, заяву про реєстрацію шлюбу майбутнє подружжя – чоловік і жінка – подають особисто до будь-якого органу державної реєстрації актів цивільного стану за їхнім вибором. Якщо одна зі сторін не може подати заяву через поважні причини, це має право зробити її представник – чиї повноваження нотаріально засвідчені.
- Строки реєстрації шлюбу
Шлюб зазвичай реєструється через місяць від дня подання заяви. Якщо є поважні причини, керівник органу ДРАЦС може дозволити реєстрацію раніше. Особливий порядок існує для випадків, коли наречена вагітна, народила дитину або існує загроза життю одного з наречених. Тоді реєстрація шлюбу може відбутися в день подання заяви.
Якщо є відомості про наявність перешкод до реєстрації шлюбу, керівник органу державної реєстрації актів цивільного стану може відкласти процедуру, але не більш як на три місяці. Це рішення можна оскаржити в суді.
- Воєнний стан
Воєнний стан визнано поважною причиною для реєстрації шлюбу в день подання заяви або в інший зручний для наречених день протягом місяця. - Новий порядок для військовослужбовців
Постанова Кабінету Міністрів № 213, яка передбачала спрощений порядок дистанційного укладення шлюбу для військовослужбовців, утратила чинність 30 жовтня 2024 року. Тому зараз такої можливості немає. - Послуга «Шлюб онлайн» через мобільний додаток «Дія»
З 2024 року в рамках експериментального проєкту доступна послуга електронної реєстрації шлюбу через портал «Дія». Вона дозволяє подати заяву, провести індивідуальний обряд та отримати свідоцтво про шлюб. Це особливо актуально для військових: вони можуть побратися на відстані, за допомогою відеоконференції. - Умови для «Шлюбу онлайн»
Доступ до сервісу «Шлюб онлайн» мають повнолітні громадяни України, які отримали ідентифікаційний код та паспорт. Важливо, щоб на момент подачі заяви наречені не перебували у шлюбі, а відомості про їхній сімейний стан були в Державному реєстрі актів цивільного стану громадян.
Послуга «Шлюб онлайн» у «Дії» спрощує процес реєстрації шлюбу для тих, хто не може бути присутнім. За додатковою інформацією про конкретні умови та процедури варто звернутися до місцевого органу ДРАЦС.
Підписуйтесь на наші сторінки у соціальних мережах:
Фейсбук та телеграм-канал Безоплатні юристи Херсон
Читайте також: Які документи треба замінити молодятам після шлюбу
Отримати безоплатну правову або юридичну консультацію фахівців громадської приймальні Благодійної організації «Фонд милосердя та здоров’я» можна за телефонами: +38 (066) 790 90 21 (Telegram, Viber, Signal, WhatsApp) щодня з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 17:00.
Електронна адреса: [email protected] або чат-бот на сайті.
Задля безпеки та зручності клієнтів особистий прийом у Херсоні проводиться виключно за попереднім записом за номером телефона +38 (095) 805 72 99.
Залишити відповідь