Українці, які проживали в небезпечних регіонах, але не мають там прописки, можуть отримати статус внутрішньо переміщеної особи. Для цього треба надати документи, які підтвердять проживання у населеному пункті, звідки людина виїхала через війну.
Такими документами можуть бути:
▪️військовий квиток із відомостями про військову службу;
▪️трудова книжка із записами про діяльність;
▪️документ, що підтверджує право власності на майно;
▪️свідоцтво про базову загальну середню освіту;
▪️атестат про повну загальну середню освіту;
▪️документ про професійно-технічну освіту;
▪️документ про вищу освіту (науковий ступінь);
▪️довідка з місця навчання;
▪️рішення місцевої влади про влаштування дитини до дитячого садка, у прийомну сім’ю, дитячий будинок сімейного типу, встановлення опіки чи піклування;
▪️медичні документи;
▪️фотографії, відеозаписи.
У заяві про взяття на облік ВПО треба вказати дані з документів, які сформовані через «Дію» або «єДокумент». Або надати довідку, що заявник подав документи на оформлення українського паспорта. Це стосується осіб, яких ідентифіковано за відомостями Єдиного державного демографічного реєстру або відомчої інформаційної системи ДМС.
Читайте також: Українців у вересні штрафуватимуть за несплату податків на квартири й будинки
Отримати безоплатну правову або юридичну консультацію фахівців громадської приймальні Благодійної організації «Фонд милосердя та здоров’я» можна за телефонами: +38 (066) 790 90 21 (Telegram, Viber, Signal, WhatsApp) щодня з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 17:00.
Електронна адреса: [email protected] або чат-бот на сайті
Внутрішньо переміщені особи з Херсонської області в місті Вінниці можуть звернутися за безоплатною правовою допомогою за номерами: +38 (066) 945 65 60 (Viber. Telegram), +38 (050) 535 54 06.
Залишити відповідь