Як поновити пенсію за кордоном

Як поновити пенсію за кордоном

Джавеліна БайрактарДжавеліна Байрактар

Якщо ви перебуваєте за кордоном і перестали отримувати пенсію, її можна поновити.

Для цього необхідно особисто звернутися до сервісного центру Пенсійного фонду з заявою. Пред’явити документ, що посвідчує особу.

Громадяни, які тимчасово проживають за кордоном та отримали там тимчасовий захист або статус біженця, можуть надіслати поштою заяву про поновлення пенсії (форма заяви в додатку 1) з необхідними документами на адресу територіального органу Пенсійного фонду України (перелік адрес сервісних центрів Головних управлінь Пенсійного фонду України). 

Порядок поновлення пенсій був затверджений постановою правління Пенсійного фонду України від 20 квітня 2023 року № 21-1. 

До заяви додають:

– копії паспорта; 

– документи про тимчасовий захист або статус біженця та про реєстрацію місяця тимчасового проживання за кордоном (з перекладом), обов’язково – оригінал документа про посвідчення факту, що фізична особа є живою.

Копії документів мають бути засвідчені дипломатичним представництвом або консульською установою України, або нотаріально.

Отримати поновлену пенсію можна на рахунок в уповноваженому українському банку або в банку країни, де перебуваєте, міжнародним поштовим переказом. 

Для отримання переказу необхідно надіслати до Укрпошти заяву в паперовій або електронній формі (форма заяви в додатку 1). 

Читайте також: Як дізнатись про хід виконавчого провадження

Отримати безоплатну правову або юридичну консультацію фахівців громадської приймальні Благодійної організації «Фонд милосердя та здоров’я» можна за телефонами: +38 (066) 790 90 21 (Telegram, Viber, Signal, WhatsApp) щодня з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 17:00.

Електронна адреса: [email protected]  або чат-бот на сайті.

Внутрішньо переміщені особи з Херсонської області в місті Вінниці можуть звернутися за безоплатною правовою допомогою за номерами: +38 (066) 945 65 60 (Viber. Telegram), +38 (050) 535 54 06.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Схожi новини