Як виплачують лікарняні для підприємців

Як виплачують лікарняні для підприємців

Джавеліна БайрактарДжавеліна Байрактар

В Україні застраховані особи мають право на виплати у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності. Ця норма передбачена законом «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

Застрахованими є й фізичні особи-підприємці, які сплатили страхові внески. Мінімальний страховий внесок у 2024 році становить 1562 гривні.

Розмір лікарняного залежить від страхового стажу та доходу, з якого підприємця сплатив страхові внески. 

Система оподаткування, за якою працює ФОП, для лікарняного значення не має.

Лікарняні виплачують органи Пенсійного фонду України.

У разі хвороби підприємця коштом Фонду оплачуються лікарняні лише з шостого дня непрацездатності.

Якщо ж лікарняний видали через хворобу дитини, він оплачується з першого дня, протягом усього періоду, коли дитина за висновком лікаря потребує догляду. Але не більш як за 14 календарних днів.

Коли дитина до 14 років потребує допомоги в стаціонарі, лікарняні виплачують за весь час перебування особи в лікарні з дитиною.

На підставі медичного висновку лікарняний формують в Електронному реєстрі листків непрацездатності. Порядок видачі листків непрацездатності затверджений Наказом Міністерства охорони здоров’я України від 17.06.2021 № 1234.

У графі «місце роботи» має бути зазначено, що лікарняний виданий підприємцю, та вказано його прізвище.

Щоб Пенсійний фонд мав підстави виплатити гроші за лікарняним, ФОП через вебпортал електронних послуг ПФУ має оформити заяву-розрахунок з інформацією про суми страхових виплат за їх видами, в тому числі за найманих працівників.

Протягом трьох робочих днів після надходження заяви-розрахунку Пенсійний фонд має перерахувати гроші на окремий рахунок, відкритий в «Ощадбанку».

Підприємці, які не можуть скористатись електронним кабінетом на вебпорталі електронних послуг ПФУ, можуть скласти заяву-розрахунок у паперовій формі й подати її до будь-якого сервісного центру Пенсійного фонду.

Читайте також:  Кому не треба підтверджувати доходи для отримання субсидії

Отримати безоплатну правову або юридичну консультацію фахівців громадської приймальні Благодійної організації «Фонд милосердя та здоров’я» можна за телефонами: +38 (066) 790 90 21 (Telegram, Viber, Signal, WhatsApp) щодня з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 17:00.

Електронна адреса: [email protected]  або чат-бот на сайті.

Задля безпеки та зручності клієнтів особистий прийом у Херсоні проводиться виключно за попереднім записом за номером телефона +38  095 805 72 99.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Схожi новини