Яка може бути альтернатива аліментам

Яка може бути альтернатива аліментам

Джавеліна БайрактарДжавеліна Байрактар

Бувають ситуації, коли один із батьків через різні обставини – нестабільний дохід, проживання за кордоном або небажання бути боржником за аліментами – не може або не хоче платити гроші на утримання дитини. Тоді виникає необхідність шукати альтернативу. Одне з таких рішень – договір про припинення права на аліменти шляхом передачі нерухомого майна у власність дитини. Така норма передбачена статтею 190 Сімейного кодексу України.

Як це працює?

Укладання договору означає, що один із батьків передає дитині у власність нерухоме майно. Це може бути будинок, квартира, земельна ділянка чи інше майно, визначене частиною 1 статті 181 Цивільного кодексу України.

Такий підхід дозволяє:

  1. Звільнити батька/матір, який передав нерухомість, від регулярних платежів аліментів.
  2. Забезпечити дитину житлом або іншим майном, яке можна використати на її благо.

Важливі умови

Щоб договір мав юридичну силу, необхідно дотриматися кількох важливих умов:

  1. Дозвіл органу опіки та піклування. Цей орган контролює дотримання інтересів дитини та видає дозвіл на укладення такого договору.
  2. Нотаріальне посвідчення та державна реєстрація. Без виконання цих формальностей договір не буде чинним.

Якщо дитині виповнилося 14 років, вона бере участь в укладанні такого договору, має погодитися на нього і стати набувачем права власності. При цьому нерухомість належить самій дитині або дитині й тому з батьків, з ким вона живе, на правах спільної часткової власності на це майно. У разі укладення такого договору той із батьків, з ким проживає дитина, зобов’язується утримувати її самостійно.

Важливо зазначити, що передача нерухомості не звільняє батька/матір від участі у додаткових витратах на дитину, як це передбачено частиною 3 статті 190 Сімейного кодексу.

Підписуйтесь на наші сторінки у соціальних мережах:

Фейсбук та телеграм-канал  Безоплатні юристи Херсон

Читайте також: Аліменти на дитину, яка навчається

Отримати безоплатну правову або юридичну консультацію фахівців громадської приймальні Благодійної організації «Фонд милосердя та здоров’я» можна за телефонами: +38 (066) 790 90 21 (Telegram, Viber, Signal, WhatsApp) щодня з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 17:00.

Електронна адреса: [email protected]  або чат-бот на сайті.

Задля безпеки та зручності клієнтів особистий прийом у Херсоні проводиться виключно за попереднім записом за номером телефону +38 (095) 805 72 99.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Схожi новини