Жителям окупованих територій спрощена процедура оформлення свідоцтва про народження

Жителям окупованих територій спрощена процедура оформлення свідоцтва про народження

Джавеліна БайрактарДжавеліна Байрактар

З вересня цього року Міністерство юстиції України спростило процедуру оформлення свідоцтва про народження, якщо дитина народилася та перебуває в окупованому населеному пункті*. Адже там робота місцевих відділів державної реєстрації актів цивільного стану (ДРАЦС), зокрема й на Херсонщині, заблокована. І до цього часу зареєструвати немовля можна було лише на підконтрольній Україні території.

Як пояснюють юристи громадської приймальні благодійної організації «Фонд милосердя та здоров’я», відтепер жителям тимчасово окупованих територій де ДРАЦ не працює, (у тому числі АР Крим та Севастополя),  зареєструвати дитину та оформити документи про її народження можна дистанційно.

Для цього треба на адресу електронної пошти відділу ДРАЦС у Чернівецькій області [email protected]  відправити сканкопії чи фотокопії наступних документів:

  • заяви про державну реєстрацію народження (складається у довільній формі);
  • медичного висновку і медичного свідоцтва про народження – форма № 103/о (якщо немає можливості оформити документи державного зразка, може бути довідка довільної форми без печатки, яку видає фахівець закладу охорони здоров’я). 

Заява про державну реєстрацію народження має містити відомості про:

  • дитину (прізвище, власне ім’я та (за наявності) по батькові, стать, дату народження, місце народження);
  • матір та батька (за наявності) – прізвище, власне  ім’я та по батькові, дату народження, громадянство, зареєстроване місце проживання (за наявності), реквізити паспорта або іншого документу, що посвідчує особу та визнається Україною. Якщо батька немає, зазначаються лише його ім’я та по батькові.

У разі коли батьки дитини не перебувають у шлюбі між собою, підписана ними заява про державну реєстрацію народження вважається їх спільною заявою про визнання батьківства.

Якщо заява про державну реєстрацію народження подається не батьками дитини чи одним з них, додатково зазначаються відомості про заявника (власне прізвище, ім’я, по батькові, реквізити паспорта або іншого документу, що посвідчує особу та визнається Україною).

Увага: свідоцтво про народження оформлюється та залишається у відділі ДРАЦС. А заявнику на адресу електронної пошти надсилається його сканована копія й роз’яснюється порядок подальшого отримання оригіналу свідоцтва про народження.

Довідково.* Процедура відбувається згідно з наказом Міністерства юстиції України «Про впорядкування відносин з державної реєстрації народження в умовах воєнного стану» від 03 вересня 2022 року. Отримані документи скеровуються до відділу державної реєстрації актів цивільного стану, визначеного наказом Південно-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції України (м. Івано-Франківськ), для складання актового запису про народження в електронному вигляді та на паперових носіях без внесення відомостей щодо цього актового запису до Державного реєстру актів цивільного громадян.

P.S. Отримати безоплатну правову або юридичну консультацію фахівців громадської приймальні БО ФМЗ можна за телефонами: + 380 66 790 9021 (Телеграм, Viber, Signal WhatsApp) щодня з понеділка по п’ятницю з 9.00 до 17.00.

Електронна адреса: [email protected]  

ВПО з Херсонської області у м. Вінниця, ви маєте можливість звернутися за безкоштовною правовою допомогою за номерами: +38 (066) 945 65 60 (Viber. Telegram), +38 (050) 535 54 06.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Схожi новини