Під час оформлення заявки на скасування довідки внутрішньо переміщеної особи у застосунку «Дія» переселенці можуть отримати повідомлення: «Довідку ВПО не скасовано».
Що робити в такому випадку, розповіли в Міністерстві соціальної політики.
Такий статус виникає, коли на заяву ви отримали відмову. Вас не можливо вилучити з реєстру, а відтак – скасувати довідку ВПО. Фахівці радять звернутися до найближчого Управління соціального захисту населення, щоб дізнатися причини відмови й таки оформити послугу.
Контакти управлінь соцзахисту можна подивитися за посиланням.
Чому важливо знятися з обліку ВПО?
Якщо людина втратила право на отримання допомоги, то краще з власної ініціативи зупинити нарахування виплат, бо врешті-решт кошти доведеться повертати державі – добровільно чи в судовому порядку.
Довідку про взяття на облік ВПО скасовують, якщо особа:
– подала заяву про відмову від довідки;
– скоїла кримінальний злочин;
– повернулася до покинутого місця постійного проживання;
– виїхала на постійне місце проживання за кордон;
– свідомо подала неправдиві відомості, про що стало відомо.
Читайте також: Як вимушеному переселенцю знятися з обліку
Отримати безоплатну правову або юридичну консультацію фахівців громадської приймальні благодійної організації «Фонд милосердя та здоров’я» можна за телефонами: +38 (066) 790 90 21 (Телеграм, Viber, Signal, WhatsApp) щодня з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 17:00.
Електронна адреса: [email protected] або чат-бот на сайті.
Внутрішньо переміщені особи з Херсонської області в місті Вінниці можуть звернутися за безоплатною правовою допомогою за номерами: +38 (066) 945 65 60 (Viber. Telegram), +38 (050) 535 54 06.
Залишити відповідь