Людям із затоплених регіонів виплатять допомогу за втрачений врожай

Людям із затоплених регіонів виплатять допомогу за втрачений врожай

Джавеліна БайрактарДжавеліна Байрактар

Людям, які втратили врожай у Миколаївській та Херсонській областях через підрив греблі Каховської ГЕС, держава надасть разову допомогу. 

Таку  Постанову № 807 ухвалив Кабінет Міністрів. Документ розробило Міністерство аграрної політики та продовольства. 

Допомогу надаватимуть людям з Миколаївської та Херсонської областей, які мають  земельну ділянку для ведення особистого господарства, будівництва  або власного саду.

Розмір допомоги  – 3318 гривень за одну сотку землі, на якій втратили врожай овочів. Але платитимуть не більше як за 20 соток у Миколаївській області та не більше як за 30 соток у Херсонській.

Людині треба підтвердити право власності на земельну ділянку  – надати витяг із Державного реєстру речових прав на нерухоме майно; державний акт на право приватної власності на землю або державний акт на право власності на земельну ділянку, якщо у Державному реєстрі немає відомостей про право власності.

Для надання допомоги населенню постраждалих районів на Миколаївщині та Херсонщині, органи місцевого самоврядування утворюють комісію для обстеження земельних ділянок.

До 1 вересня 2023 року отримувач має подати у паперовій aбo електронній формі до комісії заяву та копію документа про право власності на землю.

Комісія протягом 10 робочих днів розглядає заяви в порядку черговості ïx отримання та обстежує земельні ділянки, складає акт.

На підставі цих актів комісія визначає суму допомоги кожному отримувачу, перелік отримувачів подає обласним військовим адміністраціям. Ті до 1 жовтня 2023 року ухвалюють рішення про нарахування допомоги. 

Читайте також: Де постраждалі від затоплення можуть отримати допомогу

Отримати безоплатну правову або юридичну консультацію фахівців громадської приймальні Благодійної організації «Фонд милосердя та здоров’я» можна за телефонами: +38 (066) 790 90 21 (Telegram, Viber, Signal, WhatsApp) щодня з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 17:00.

Електронна адреса: [email protected]  або чат-бот на сайті.

Внутрішньо переміщені особи з Херсонської області в місті Вінниці можуть звернутися за безоплатною правовою допомогою за номерами: +38 (066) 945 65 60 (Viber. Telegram), +38 (050) 535 54 06.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Схожi новини