Огляд, арешт, конфіскація: що чекає на поштові відправлення за новим законопроєктом

Огляд, арешт, конфіскація: що чекає на поштові відправлення за новим законопроєктом

Джавеліна БайрактарДжавеліна Байрактар

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт №12294, який пропонує внести зміни до Кримінального процесуального кодексу України. Йдеться про суттєве розширення меж втручання у приватне спілкування під час проведення негласних слідчих (розшукових) дій.

Ключовою новацією є доповнення статті 258 КПК України. Зміни передбачають можливість арешту, огляду та виїмки не лише кореспонденції, а й інших типів поштових відправлень. Серед них:

  • листи
  • поштові картки
  • дрібні пакети
  • мішки «М»
  • адресна поштова розсилка
  • відправлення для сліпих
  • посилки
  • відправлення EMS та інші матеріальні носії інформації.

Умови застосування

Правоохоронні органи зможуть оглядати ці відправлення лише за наявності арешту, накладеного на підставі ухвали слідчого судді. Таке рішення, як зазначається у пояснювальній записці, прийматимуть у виняткових випадках. Підставою для арешту може бути інформація, що у відправленнях є речі, документи або дані, які мають значення для досудового розслідування.

Зобов’язання операторів поштового зв’язку

Окрім розширення прав правоохоронців, законопроєкт накладає додаткові обов’язки на керівників та працівників поштових операторів. Їх зобов’яжуть:

  1. Забезпечити умови для проведення негласних слідчих дій.
  2. Не розголошувати факт проведення таких дій чи інформацію, отриману під час них.

За законопроєктом, якщо у відправленнях знайдуть речі чи документи, важливі для слідства, їх можна буде конфіскувати. Для збереження конфіденційності замість вилучення дозволяється знімати копії, брати зразки, наносити спеціальні позначки чи обладнувати відправлення технічними засобами контролю. У деяких випадках небезпечний вміст можуть замінити на безпечні аналоги.

Якщо нічого важливого не знайдено, відправлення вручать адресатові. Однак кожна дія з огляду, затримання чи виїмки поштових відправлень має фіксуватись у протоколі.

Підписуйтесь на наші сторінки у соціальних мережах:

Фейсбук та телеграм-канал  Безоплатні юристи Херсон

Читайте також: Штрафи та відповідальність: що треба знати перед купівлею ялинки

Отримати безоплатну правову або юридичну консультацію фахівців громадської приймальні Благодійної організації «Фонд милосердя та здоров’я» можна за телефонами: +38 (066) 790 90 21 (Telegram, Viber, Signal, WhatsApp) щодня з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 17:00.

Електронна адреса: [email protected]  або чат-бот на сайті.

Задля безпеки та зручності клієнтів особистий прийом у Херсоні проводиться виключно за попереднім записом за номером телефону +38 (095) 805 72 99.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Схожi новини