Пенсійні накопичення стануть спадковими: що це означає

Пенсійні накопичення стануть спадковими: що це означає

Джавеліна БайрактарДжавеліна Байрактар

Міністерство соціальної політики представило законопроєкт, що передбачає впровадження обов’язкового накопичувального рівня пенсійної системи. Ця ініціатива спрямована на те, щоб забезпечити українців стабільними виплатами у майбутньому, які безпосередньо залежатимуть від їхніх внесків.

Головна відмінність нової системи — індивідуальний підхід. Пенсійні виплати формуватимуться з коштів, накопичених на персональних рахунках кожного працюючого українця. На відміну від солідарного рівня, де виплати фінансуються із загального державного фонду, ця система надасть можливість контролювати власні накопичення.

Як це працюватиме?

Для кожного громадянина відкриють індивідуальний пенсійний рахунок. Щомісяця на нього надходитимуть внески від роботодавців і держави. Щоб уникнути впливу інфляції, зібрані кошти інвестуватимуть у надійні активи, забезпечуючи їхнє зростання.

Переваги накопичувальної системи:

  1. Власність і спадковість. Накопичені кошти залишатимуться у власності громадянина. У разі його смерті вони можуть бути передані у спадок.
  2. Гнучкість вибору. Людина самостійно вирішуватиме, як отримувати виплати: у вигляді довічної пенсії або протягом обраного періоду.
    • Довічна пенсія гарантує виплати до кінця життя, з можливістю передачі у спадок протягом перших 10 років.
    • Пенсія на певний строк дозволяє вибрати термін виплат, якщо пенсіонер переживе встановлений період, виплати припиняться.

Умови доступу до коштів

Використати накопичені внески можна буде після досягнення пенсійного віку 60 років, за умови наявності 35 років трудового стажу.

Накопичувальний рівень пенсійної системи планують запровадити з 1 січня 2026 року.

Як вам ідея нової пенсійної системи? Поділіться думками!

Підписуйтесь на наші сторінки у соціальних мережах:

Фейсбук та телеграм-канал  Безоплатні юристи Херсон

Читайте також: Умови виходу на пенсію у 2025 році: що потрібно знати

Отримати безоплатну правову або юридичну консультацію фахівців громадської приймальні Благодійної організації «Фонд милосердя та здоров’я» можна за телефонами: +38 (066) 790 90 21 (Telegram, Viber, Signal, WhatsApp) щодня з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 17:00.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Схожi новини