З наступного року українці отримають можливість подавати заяви на виплати репарацій через міжнародний Реєстр збитків за всіма 45 категоріями шкоди, завданої російською агресією. Серед них — шкода життю та здоров’ю, вимушене внутрішнє переміщення, знищення приватного транспорту та інші втрати.
За словами Павла Фролова, голови Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради з питань захисту прав внутрішньо переміщених осіб та інших постраждалих, зараз Реєстр приймає заявки лише за категорією пошкодженого або знищеного житла, включаючи об’єкти на окупованих територіях. Та до кінця 2024 року планується запустити другу категорію — подачу заяв щодо втрати близьких родичів, які загинули через війну.
Хто має право подавати заяву?
Подати заяву до Реєстру можуть фізичні та юридичні осіби, а також держава Україна.
Як працює Реєстр?
Реєстр збитків не виплачує компенсацій і не оцінює їх розмір. Його завдання — збір та фіксація інформації про завдану шкоду. Розмір компенсацій визначатиме Компенсаційна комісія, яка має почати роботу у 2026 році.
На завершальному етапі буде створено Компенсаційний фонд, звідки надходитимуть виплати. Проте точні джерела фінансування фонду ще не визначені. Як зазначив Павло Фролов, кошти можуть надходити із:
- заморожених російських активів
- виплат репарацій від Росії
- грантів від західних партнерів.
Підписуйтесь на наші сторінки у соціальних мережах:
Фейсбук та телеграм-канал Безоплатні юристи Херсон
Читайте також: Відшкодування збитків від війни: Реєстр репарацій почне працювати у 2025 році
Отримати безоплатну правову або юридичну консультацію фахівців громадської приймальні Благодійної організації «Фонд милосердя та здоров’я» можна за телефонами: +38 (066) 790 90 21 (Telegram, Viber, Signal, WhatsApp) щодня з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 17:00.
Електронна адреса: [email protected] або чат-бот на сайті.
Задля безпеки та зручності клієнтів особистий прийом у Херсоні проводиться виключно за попереднім записом за номером телефону +38 (095) 805 72 99.
Залишити відповідь