Внутрішні переселенці мають право отримати медичну допомогу незалежно від місця підписання декларації. Крім того, на час воєнного стану спрощено процедуру звернення.
ВПО можуть отримати медичні послуги у будь-якому закладі, який має договір з Національною службою здоров’я України (уточнити перелік таких поліклиник чи лікарень можна за номером 16-77).
До шести вузькопрофільних фахівців направлення не потрібно, а саме:
- гінеколога;
- нарколога;
- психіатра;
- стоматолога;
- фтизіатра;
- педіатра.
Крім того не потребують направлення й безкоштовні невідкладна медична допомога (виклик швидкої медичної допомоги за номером 103 тощо) та ургентна госпіталізація, незалежно від місця перебування хворого чи наявності декларації.
В інших випадках внутрішньо переміщені особи мають звернутись до терапевта, педіатра або сімейного лікаря, який має договір з НСЗУ. За потреби лікар може виписати направлення до вузькопрофільного фахівця, на діагностичне чи лабораторне дослідження або сформувати лікарняний.
Номер електронного направлення надсилається на мобільний телефон або можуть видати направлення у паперовому вигляді. Термін дії документу зазвичай складає один рік, але лікар може зазначити коротший термін. За направленням послугу можна отримати у будь якої клиніці чи лікарні, які мають договір з НСЗУ.
Також незалежно від місця перебування ВПО мають право на отримання медичних препаратів по програмі «Доступні ліки».
Такі препарати передбачено для лікування:
серцево-судинних хвороб;
профілактики інсультів та інфарктів;
діабету ІІ типу;
нецукрового діабету;
бронхіальної астми;
розладів психіки і поведінки;
епілепсії.
Також за програмою можна отримати інсулін безоплатно або з незначною доплатою.
Рецепт на отримання препаратів в межах цієї програми виписує сімейний лікар, терапевт чи педіатр. Отримати ліки безоплатно або з незначною доплатою можна за номером рецепту в аптеці, яка має спеціальну наліпку з позначкою «Доступні ліки».
Крім того ВПО мають право на безкоштовні ліки при перебуванні у стаціонарі.
Залишити відповідь