Посадовці продовжують перевіряти переселенців щодо їх фактичного перебування на заявленому місці, проте кількість перевірок порівняно з минулим роком знизилася майже у 12 разів, повідомили в Мінреінтеграції.
Міністерство соціальної політики та Національна соціальна сервісна служба надали роз’яснення територіальним органам, що посадовці на місцях повинні попереджати переселенців про перевірки. Зокрема:
– під час перевірки посадова особа Нацсоцслужби повинна скласти відповідний акт;
– перевіряльник має залишити повідомлення, що особі необхідно протягом 10 днів прибути до органу соціального захисту для ідентифікації;
– якщо людина проігнорує це запрошення, їй можуть скасувати статус ВПО та припинити виплати.
«Перевірки мають проводити, тільки коли є підозра, що особа неправомірно отримує допомогу», – наголосила віцепрем’єр-міністр Ірина Верещук.
Внутрішньо переміщена особа втрачає цей статус, якщо переїжджає за кордон, повертається на місце постійного проживання або якщо вчасно не повідомить про зміну фактичного місця проживання.
Читайте також: Ви справді хворієте? Пенсійний фонд перевірятиме лікарняні
Отримати безоплатну правову або юридичну консультацію фахівців громадської приймальні благодійної організації «Фонд милосердя та здоров’я» можна за телефонами: +38 (066) 790 90 21 (Телеграм, Viber, Signal, WhatsApp) щодня з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 17:00.
Електронна адреса: [email protected] або чат-бот на сайті.
Внутрішньо переміщені особи з Херсонської області в місті Вінниці можуть звернутися за безоплатною правовою допомогою за номерами: +38 (066) 945 65 60 (Viber. Telegram), +38 (050) 535 54 06.
Залишити відповідь