Рада планує спростити погашення кредитів: кого стосуватиметься

Рада планує спростити погашення кредитів: кого стосуватиметься

Джавеліна БайрактарДжавеліна Байрактар

Верховна Рада ухвалила в першому читанні два законопроєкти. Вони мають спростити умови погашення споживчих кредитів для внутрішньо переміщених осіб та осіб, які проживають на уражених війною територіях. Йдеться про законопроєкти №9051 та №9052.

Насамперед це стосується позик на лікування, ремонт житла, придбання побутової техніки, навчання тощо. Вони не передбачають заставу, але мають надвисоку процентну ставку 50–100% річних. Їх виплата для позичальників з окупованих та охоплених війною територій є надскладною.

Законопроєкти передбачають на період воєнного стану та протягом 30 днів після нього запровадити механізм реструктуризації. 

Він діятиме за таких умов:

– якщо соціальна допомога, пенсія, благодійна допомога є єдиним джерелом доходу споживача та членів його сім’ї;

– якщо споживач або член сім’ї є особою з інвалідністю внаслідок війни й сукупний розмір доходу не перевищує дві мінімальні зарплати – тобто 13,4 тисячі гривень.

Позичальникам треба бути на обліку ВПО, постійно жити або виїхати з території, на якій ведуться чи велися бойові дії, чи тимчасово окупованої, не мати простроченої заборгованості на 24 лютого 2022 року.

Якщо Верховна Рада ухвалить законопроєкти в другому читанні, кредиторам та колекторам буде заборонено вимагати прострочену заборгованість на період воєнного стану і протягом 30 днів після нього.

Читайте також: Програма «Доступні кредити 5-7-9%» діятиме у постраждалих регіонах

Отримати безоплатну правову або юридичну консультацію фахівців громадської приймальні благодійної організації «Фонд милосердя та здоров’я» можна за телефонами: +38 (066) 790 90 21 (Телеграм, Viber, Signal, WhatsApp) щодня з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 17:00.

Електронна адреса: [email protected]  або чат-бот на сайті.

Внутрішньо переміщені особи з Херсонської області в місті Вінниці можуть звернутися за безоплатною правовою допомогою за номерами: +38 (066) 945 65 60 (Viber. Telegram), +38 (050) 535 54 06.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Схожi новини