Як оформити довідку про інвалідність за кордоном

Як оформити довідку про інвалідність за кордоном

Джавеліна БайрактарДжавеліна Байрактар

Під час воєнного стану встановлення інвалідності або проведення медико-соціальної експертизи українців, які тимчасово перебувають за кордоном, проводять екстериторіально та заочно. 

Як отримати відповідну довідку, роз’яснили в Міністерстві охорони здоров’я України.  

Потрібно надіслати медичні документи своєму сімейному лікарю або лікарю-куратору в Україні для оформлення форми 088/о «Направлення на МСЕК». 

Важливо: надсилайте документи українською мовою.

Далі документи розглядатиме лікарсько-консультативна комісія (ЛКК). За її рішенням вас скерують на медико-соціальну експертну комісію (МСЕК) для експертизи та встановлення інвалідності.

Якщо ви не зможете прибути на огляд, МСЕК може ухвалити рішення про встановлення інвалідності заочно, на підставі направлення ЛКК. 

Експертизу проводять незалежно від вашого місця реєстрації, проживання чи перебування.

Термін дії довідки про інвалідність під час війни продовжується автоматично. Тож  якщо ви перебуваєте за межами України, довідка буде дійсною – на час дії воєнного стану та впродовж 6 місяців після його припинення.

Так само подовжується ступінь втрати працездатності (у відсотках) та термін дії індивідуальної програми реабілітації особи з інвалідністю.

Довідку про інвалідність дитини, коли вона досягає 18-річного віку, можна також оновити – отримати «дорослу» довідку заочно, перебуваючи за кордоном. Це зробить ваш сімейний лікар або лікар-куратор в Україні. 

Дитина має пройти обстеження в тій країні, де перебуває. Потім результати обстежень та медичні документи, перекладені українською мовою, скеровуються в Україну. 

Лікар оформить форму 088/о, а ЛКК направить документи на медико-соціальну експертну комісію для проведення заочної експертизи та встановлення інвалідності.

Отримати безоплатну правову або юридичну консультацію фахівців громадської приймальні благодійної організації «Фонд милосердя та здоров’я» можна за телефонами: +38 (066) 790 90 21 (Телеграм, Viber, Signal, WhatsApp) щодня з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 17:00.

Електронна адреса: [email protected]  або чат-бот на сайті.

Внутрішньо переміщені особи з Херсонської області в місті Вінниці можуть звернутися за безоплатною правовою допомогою за номерами: +38 (066) 945 65 60 (Viber. Telegram), +38 (050) 535 54 06.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Схожi новини