Як працюватиме система обліку немайнової шкоди та що вона дасть громадянам

Як працюватиме система обліку немайнової шкоди та що вона дасть громадянам

Джавеліна БайрактарДжавеліна Байрактар
Джавеліна Байрактар

Верховна Рада України ухвалила законопроєкт про захист прав громадян, які постраждали внаслідок збройної агресії Росії. 

Закон «Про облік інформації про шкоду, завдану особистим немайновим правам фізичних осіб» започатковує систему обліку немайнової шкоди. Це – механізм документування шкоди та підтримки жертв війни.

Від початку повномасштабного вторгнення мільйони українців зазнали непоправного: втратили близьких, здоров’я, домівки й нормальне життя. Війна позбавила їх доступу до освіти та медицини. Щоб допомога таким людям була вчасною та адресною, держава запроваджує системний підхід до збору інформації про завдану шкоду.

Законопроєкт також передбачає створення Реєстру даних про дітей, які постраждали від депортації чи примусового переміщення. Це надзвичайно актуально через величезний масштаб злочинів, скоєних проти найуразливішої категорії – дітей.

Мінсоцполітики визначило ключові напрями роботи системи:

  • Фіксація шкоди життю та здоров’ю громадян унаслідок російської збройної агресії.
  • Збір і об’єднання даних, необхідних для верифікації та допомоги постраждалим.
  • Облік витрат держави на соціальну підтримку, реабілітацію та допомогу жертвам війни.

Особливістю нової системи стане інтеграція державних реєстрів. Це дозволить спростити збір інформації та зменшити бюрократичне навантаження на людей. У перспективі кожна особа зможе повідомити про завдану їй шкоду через цифрові сервіси – як мобільний застосунок «Дія», або у центрах надання адміністративних послуг.

У такий спосіб для кожного громадянина формуватиметься єдине цифрове досьє, яке включатиме інформацію про завдану шкоду та доступні види допомоги.

Система обліку інформації про шкоду – перший етап у розробці комплексної політики підтримки постраждалих. Наступне завдання – ухвалення закону про підтримку громадян, які постраждали від війни.

Підписуйтесь на наші сторінки у соціальних мережах:

Фейсбук та телеграм-канал  Безоплатні юристи Херсон

Читайте також: Робота в один клік: Україна запустила офіційний мобільний додаток для працевлаштування 

Отримати безоплатну правову або юридичну консультацію фахівців громадської приймальні Благодійної організації «Фонд милосердя та здоров’я» можна за телефонами: +38 (066) 790 90 21 (Telegram, Viber, Signal, WhatsApp) щодня з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 17:00.

Електронна адреса: [email protected]  або чат-бот на сайті.

Задля безпеки та зручності клієнтів особистий прийом у Херсоні проводиться виключно за попереднім записом за номером телефону +38 (095) 805 72 99.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Схожi новини