<strong>Як прописати дитину, якщо батьки зареєстровані на окупованій території </strong>

Як прописати дитину, якщо батьки зареєстровані на окупованій території 

Джавеліна БайрактарДжавеліна Байрактар
Джавеліна Байрактар

За законом батьки мають зареєструвати немовля протягом трьох місяців з дня її народження. 

Місцем проживання дитини до 10 років є місце реєстрації її батьків, усиновлювачів чи опікуна. Тож прописати її можна лише за адресою батька або матері. При цьому від власника чи інших осіб, які живуть у помешканні, згода не потрібна. 

Однак, якщо батьки зареєстровані на тимчасово окупованій території Донецької, Луганської областей, Автономної Республіки Крим і міста Севастополя, прописати новонародженого там не вдасться. 

Але батьки можуть задекларувати нове місце проживання, при цьому не зніматися з реєстрації на попередньому. І вже після цього прописати дитину. Декларують місце проживання в електронному вигляді через портал «Дія». Власник житла у цьому ж застосунку надає свою згоду на це. Інформація про помешкання має міститися в Реєстрі нерухомості, а майно – не перебувати в іпотеці або довірчій власності.

Отримати безоплатну правову або юридичну консультацію фахівців громадської приймальні благодійної організації «Фонд милосердя та здоров’я» можна за телефонами: +38 (066) 790 90 21 (Телеграм, Viber, Signal, WhatsApp) щодня з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 17:00.

Електронна адреса: [email protected]  або чат-бот на сайті.

Внутрішньо переміщені особи з Херсонської області в місті Вінниці можуть звернутися за безоплатною правовою допомогою за номерами: +38 (066) 945 65 60 (Viber. Telegram), +38 (050) 535 54 06.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Схожi новини