Як встановлюють зв’язок захворювання з умовами праці

Як встановлюють зв’язок захворювання з умовами праці

Джавеліна БайрактарДжавеліна Байрактар

Державна служба України з питань праці пояснила, як встановити зв’язок між захворюванням та умовами праці працівників.

Порядок виявлення, встановлення та підтвердження професійного захворювання затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 17 квітня 2019 року №337 «Про затвердження Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві».

У разі підозри, що працівник має хронічне професійне захворювання (отруєння), для встановлення діагнозу треба скласти санітарно-гігієнічну характеристику умов праці.

Таку характеристику готує лікар із гігієни праці територіального органу Держпраці на підприємстві, де працює хворий. Для цього лікар-профпатолог має написати подання на керівника закладу охорони здоров’я, що забезпечує надання вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги. А керівник – подати запит на підприємство щодо оцінки умов праці.

Щоб зарахувати захворювання до хронічного професійного, фахівці мають встановити зв’язок між захворюванням та умовами праці. Цю процедуру регулює вище названий  Порядок, а також Перелік професійних захворювань, затверджений постановою Кабінету Міністрів  від 8 листопада 2000 року № 1662 «Про затвердження переліку професійних захворювань».

Читайте також:  Як виплачують лікарняні для підприємців

Отримати безоплатну правову або юридичну консультацію фахівців громадської приймальні Благодійної організації «Фонд милосердя та здоров’я» можна за телефонами: +38 (066) 790 90 21 (Telegram, Viber, Signal, WhatsApp) щодня з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 17:00.

Електронна адреса: [email protected]  або чат-бот на сайті.

Задля безпеки та зручності клієнтів особистий прийом у Херсоні проводиться виключно за попереднім записом за номером телефона +38  095 805 72 99.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Схожi новини