Довіреність на отримання пенсії посвідчує нотаріус або уповноважена посадова особа органу місцевого самоврядування, де немає нотаріуса.
Військовослужбовцеві або іншій особі, яка перебуває на лікуванні в госпіталі, санаторії та іншому військово-лікувальному закладі, довіреність може посвідчити начальник цього закладу, його заступник із медичної частини, старший або черговий лікар.
Якщо йдеться про члена родини військовослужбовця, то документ може посвідчити його командир (начальник) частини, з’єднання, установи або закладу. Для людини, яка перебуває в місці позбавлення волі, – тамтешній начальник.
У документі обов’язково зазначають:
– місце та дату складання;
– строк дії;
– відомості про довірителя та представника: прізвище, ім’я, по батькові, адреса;
– обсяг повноважень представника (чітко визначений перелік юридичних дій, які повірений може вчиняти від імені довірителя).
Довіреність, у якій немає дати її вчинення, вважають недійсною.
Термін дії довіреності визначає довіритель, наприклад, один, три чи п‘ять років.
Особа, яка видала довіреність, має право скасувати її в будь-який час, і повідомити про це того, кому доручали отримання пенсії, та установу, що її видає.
Військовослужбовці звільняються від сплати коштів за реєстрацію довіреності в Єдиному реєстрі з видачею про це витягу.
Зразок довіреності на отримання пенсії можна завантажити за посиланням.
Читайте також: Чи можна оформити довіреність онлайн
Отримати безоплатну правову або юридичну консультацію фахівців громадської приймальні Благодійної організації «Фонд милосердя та здоров’я» можна за телефонами: +38 (066) 790 90 21 (Telegram, Viber, Signal, WhatsApp) щодня з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 17:00.
Електронна адреса: [email protected] або чат-бот на сайті.
Внутрішньо переміщені особи з Херсонської області в місті Вінниці можуть звернутися за безоплатною правовою допомогою за номерами: +38 (066) 945 65 60 (Viber. Telegram), +38 (050) 535 54 06.
Залишити відповідь