Основним документом, що підтверджує стаж роботи до 1 січня 2024 року, коли був запроваджений персоніфікований облік, є трудова книжка.
Але буває, що людина не має документів, які підтверджують стаж роботи. І не може їх одержати, бо підприємство, установа чи організація розташовані на окупованій росією території або в зоні бойових дій. У такому випадку стаж роботи встановлюється на підставі показань не менше як двох свідків. Таку норму передбачає постанова Кабінету Міністрів від 12.08.1993 № 637.
Свідками можуть бути особи, які працювали разом із заявником на одному підприємстві або в одній системі. У цих людей повинні бути документи про їхню роботу в той час, який треба підтвердити.
У трудовій книжці можуть бути виправлення, недостовірні чи неточні записи про роботу до 1 січня 2004 року на підприємствах, які нині в окупації. Цю проблему допоможуть розвязати Комісії з питань підтвердження стажу роботи, що дає право на призначення пенсії. Вони працюють при головних управліннях Пенсійного фонду (постанова правління ПФУ від 10.11.2006 № 18-1).
Для підтвердження періодів роботи на нині окупованій території заявник (його законний представник або представник, який діє за довіреністю, посвідченою нотаріально) подає до будь-якого територіального органу Пенсійного фонду такі документи:
– заяву про підтвердження стажу роботи;
– трудову книжку;
– інші документи про стаж роботи.
За результати опитування складаються відповідні акти. До них додають завірені копії документів свідків, які підтверджують, що вони працювали разом із заявником.
Протягом трьох робочих днів після звернення заявника, свідка, який живе в Україні, запрошують до територіального органу Пенсійного фонду для опитування.
Свідка, який мешкає на тимчасово окупованій території, запрошує заявник. А опитують – представники територіального органу Пенсійного фонду, який обере свідок.
Свідок, який живе за межами України, має надіслати заяву з інформацією про спільний період роботи на одному підприємстві із заявником. Цю заяву треба завірити відповідно до законодавства або в дипломатичному представництві України. До заяви додаються завірені копії документів про роботу за період, який підтверджується.
Комісія вивчає складені акти та заяви з документами й приймає рішення: підтверджує стаж роботи або відмовляє у підтвердженні.
Підписуйтесь на наші сторінки у соціальних мережах:
Facebook та Телеграм канал – Безоплатні юристи Херсон
Читайте також: Ощадбанк запроваджує ідентифікацію через відеодзвінок: що варто знати
Отримати безоплатну правову або юридичну консультацію фахівців громадської приймальні Благодійної організації «Фонд милосердя та здоров’я» можна за телефонами: +38 (066) 790 90 21 (Telegram, Viber, Signal, WhatsApp) щодня з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 17:00.
Електронна адреса: [email protected] або чат-бот на сайті.
Задля безпеки та зручності клієнтів особистий прийом у Херсоні проводиться виключно за попереднім записом за номером телефона +38 (095) 805 72 99.
Залишити відповідь