Вступ до університетів для військовозобов’язаних супроводжується низкою вимог, пов’язаних із військовим обліком. Абітурієнту потрібно мати документ про військовий облік. Приймальні комісії можуть приймати й паперову, й електронну версії військового квитка. Вступники з тимчасово окупованих територій можуть надати його після скасування воєнного стану.
Вступ без військового квитка у 2024 році можливий лише на етапі подання заяв до закладу освіти. Для зарахування до вишу, тобто коли ви прийматимете пропозицію закладу стати студентом, військово-обліковий документ є обов’язковим.
Чи може приймальна комісія вимагати оновлення даних
Члени приймальної комісії закладів освіти не уповноважені вимагати від вступників оновлення даних у ТЦК, це не входить у їхні обов’язки. Вони можуть лише перевірити наявність військово-облікового документа. Абітурієнт повинен показати, що він має документ, який відповідає його віку.
Призовники та військовозобов’язані, які мають довідку переселенця, повинні перебувати на військовому обліку за новим місцем проживання
При вступі вони мають подавати військово-обліковий документ із ТЦК за місцем реєстрації внутрішньо переміщеної особи.
Який військово-обліковий документ потрібно надати при вступі 2024
Ви маєте право подати в заклад освіти й паперову форму військово-облікового документа, й електронну — обидві мають однакову юридичну силу. Це довідка з центру надання адміністративних послуг або видрукований витяг із застосунку Резерв+, де є QR-код.
Вид військово-облікового документа залежить від віку:
- 17–25 років (призовники) — посвідчення про приписку до призовної дільниці;
- 25–60 років (військовозобов’язані, зокрема й жінки, та резервісти) — військовий квиток або тимчасове посвідчення військовозобов’язаного.
Військовозобов’язані вступники від 25 років не можуть при зарахуванні на навчання подавати посвідчення призовника.
Документи про військовий облік мають надавати й жінки, які вступають до університетів на базі дипломів із коледжу або училища медичних або фармацевтичних спеціальностей, щоб здобувати вищу освіту за цими напрямами.
Пізніше подати військово-обліковий документ, не під час зарахування, можуть особи, які:
- живуть на тимчасово окупованих територіях;
- виїхали за кордон із таких територій або зон активних бойових дій.
Ці громадяни мають подати документи за місцем навчання протягом семи днів після закінчення воєнного стану.
*Нормативні документи, де можна знайти правила щодо військово-облікових документів при вступі на навчання, — це Постанова КМУ від 16 травня 2024 року № 559, а також Постанова КМУ від 30 грудня 2022 року № 1487 (пункт 34).
Підписуйтесь на наші сторінки у соціальних мережах:
Facebook та Телеграм канал – Безоплатні юристи Херсон
Читайте також: Грантова програма «Гроші ходять за студентом»: що це і як взяти участь
Отримати безоплатну правову або юридичну консультацію фахівців громадської приймальні Благодійної організації «Фонд милосердя та здоров’я» можна за телефонами: +38 (066) 790 90 21 (Telegram, Viber, Signal, WhatsApp) щодня з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 17:00.
Електронна адреса: [email protected] або чат-бот на сайті.
Задля безпеки та зручності клієнтів особистий прийом у Херсоні проводиться виключно за попереднім записом за номером телефона +38 (095) 805 72 99.
2 Коментарів до “Військовий облік для вступу в університет: усе, що потрібно знати”
Щиро дякую за роботу. знайшла у вас всю необхідну мені інформацію. Бережіть себе.
Дякуємо, що ви проводите час разом з нами. Сподіваємося, інформація на сайті для вас корисна.