Чи підлягає оподаткуванню благодійна допомога від міжнародних організацій

Чи підлягає оподаткуванню благодійна допомога від міжнародних організацій

Джавеліна БайрактарДжавеліна Байрактар
Джавеліна Байрактар

Благодійна допомога, яку надають міжнародні організації, не включається до загального місячного чи річного доходу, з якого треба сплачувати податки. Таку норму передбачають п.п. 165.1.56 п. 165.1 ст. 165 Податкового кодексу України. 

Кабінет Міністрів визначив перелік осіб, яким благодійники можуть надавати допомогу без оподаткування:

– фізичні особи, які мешкають чи мешкали в населених пунктах, де тривала антитерористична організація, або вимушено покинули місце проживання у зв’язку з проведенням АТО і стали на облік як внутрішньо переміщені особи;

– фізичні особи, які мешкали на території Криму та вимушено покинули півострів через його окупацію і стали на облік як ВПО;

– фізичні особи, які мешкають чи мешкали в населених пунктах, де були чи тривають бойові дії під час воєнного стану, або вимушено покинули місце проживання у зв’язку з форс-мажорними обставинами – в тому числі після введення воєнного, надзвичайного стану. Перелік таких територій – за посиланням

Окрім того, до оподатковуваного доходу не включають благодійну допомогу платникові, який постраждав від збройної агресії РФ. Цю норму регулюють п.п. 170.7.2 п. 170.7 ст. 170 Податкового кодексу України. 

Надавач допомоги має бути внесений до Єдиного реєстру отримувачів гуманітарної допомоги

Тож грошова допомога від благодійних організацій для переселенців та інших осіб, зазначених вище, не підлягає оподаткуванню. Отже, подавати декларацію не потрібно.

Розʼяснення Державної податкової служби України на цю тему доступне за посиланням.

Читайте також: Як розрахувати податок на нерухомість

Отримати безоплатну правову або юридичну консультацію фахівців громадської приймальні Благодійної організації «Фонд милосердя та здоров’я» можна за телефонами: +38 (066) 790 90 21 (Telegram, Viber, Signal, WhatsApp) щодня з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 17:00.

Електронна адреса: [email protected]  або чат-бот на сайті.

Задля безпеки та зручності клієнтів особистий прийом у Херсоні проводиться виключно за попереднім записом за номером телефона +38066 94 56 560.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Схожi новини