Для продажу будинку, де живе дитина, потрібен додатковий дозвіл

Для продажу будинку, де живе дитина, потрібен додатковий дозвіл

Джавеліна БайрактарДжавеліна Байрактар
Джавеліна Байрактар

Нотаріуси працюють зі справами, в яких беруть участь малолітні та неповнолітні діти. Це зазвичай стосується оформлення прав власності на майно, отримання спадщини тощо. Малолітня – це дитина, яка не досягла 14 років. Дитину від 14 до 18 років вважають неповнолітньою.

Держава дбає про захист прав та інтересів дітей. Це регулює Закон України «Про основи соціального захисту бездомних осіб і безпритульних дітей». За дотриманням прав дитини стежать органи опіки та піклування. Вони контролюють, щоб батьки та особи, які їх замінюють, дотримувалися інтересів дітей, зокрема, житлових. 

Дитина отримує право власності на житло чи інше майно після приватизації, успадкування, за договором дарування чи купівлі-продажу (переважно за кошти батьків чи опікунів). Однак ні батьки, ні особи, які їх замінюють, не мають права самі вирішувати питання про відчуження житла, іншого нерухомого чи рухомого майна, якщо справа стосується дитини. Законодавство вимагає обов’язкового нотаріального посвідчення найбільш значущих правочинів у питанні майна – землі та іншої нерухомості.

Нотаріуси у своїй роботі керуються Порядком вчинення нотаріальних дій. Коли вони нотаріально посвідчують та (або) здійснюють державну реєстрацію договорів про поділ, обмін будинку (квартири) за участю малолітніх та неповнолітніх, нотаріус має перевірити, чи орган опіки та піклування надавав дозвіл на укладення таких правочинів.

Навіть якщо дитина не є власником чи співвласником нерухомості, а має тільки право користування ним, тобто зареєстрована у цьому житлі, дозвіл органу опіки та піклування є обов’язковим.

Отримати безоплатну правову або юридичну консультацію фахівців громадської приймальні благодійної організації «Фонд милосердя та здоров’я» можна за телефонами: +38 (066) 790 90 21 (Телеграм, Viber, Signal, WhatsApp) щодня з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 17:00.

Електронна адреса: [email protected]  або чат-бот на сайті.

Внутрішньо переміщені особи з Херсонської області в місті Вінниці можуть звернутися за безоплатною правовою допомогою за номерами: +38 (066) 945 65 60 (Viber. Telegram), +38 (050) 535 54 06.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Схожi новини