Хто має право успадкувати майно

Хто має право успадкувати майно

Джавеліна БайрактарДжавеліна Байрактар
Джавеліна Байрактар

Під час воєнного стану в Україні особливо актуальне питання спадщини. Що робити, коли людина пішла у засвіти й не залишила заповіту. Як пояснює юрист   – спадкування відбудеться за законом.

Цивільний кодекс України встановлює п’ять черг спадкоємців у залежності від ступеня родинних зв’язків. Вони вступають у спадкування за чергою, отримуючи майно в рівних частках. 

Перша черга – діти спадкодавця, у тому числі зачаті за його життя та народжені після його смерті; той із подружжя, який його пережив; батьки.

Друга черга –  рідні брати та сестри спадкодавця, його баба та дід – і з боку батька, і з боку матері.

Третя черга – рідні дядько та тітка спадкодавця.

Четверта черга – особи, які проживали зі спадкодавцем однією сім’єю п’ять років до часу відкриття спадщини.

П’ята черга – інші родичі до шостого ступеня споріднення включно, причому ближча рідня усуває від права спадкування дальшу.

 Кожна наступна черга спадкоємців одержує право на спадкування, якщо:

  • спадкоємців попередньої черги немає;
  • їх усунуто від права на спадок; 
  • вони не прийняли спадщину або відмовилися від неї.

Спадкування за законом також відбувається, коли заповіт визнають недійсним, коли спадкоємці не приймають або відмовляються від спадщини за заповітом, а також якщо заповіт не охоплює всю спадщину.

У мирний час на оформлення спадщини надавалося шість місяців від дня смерті людини або оголошення її померлою. За цей час спадкоємці мали звернутися до нотаріуса з відповідною заявою чи з заявою про відмову від спадку. 

Нині, якщо війна не закінчиться раніше, «лічильник строку» успадкування зупинений на чотири місяці. Як розрахувати строки та де шукати нотаріуса читайте у нашому матеріалі. 

P.S. Отримати безоплатну правову або юридичну консультацію фахівців громадської приймальні благодійної організації «Фонд милосердя та здоров’я» можна за телефонами: +38 (066) 790 90 21 (Телеграм, Viber, Signal, WhatsApp) щодня з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 17:00.

Електронна адреса: [email protected]  або чат-бот на сайті.

Внутрішньо переміщені особи з Херсонської області в місті Вінниці можуть звернутися за безоплатною правовою допомогою за номерами: +38 (066) 945 65 60 (Viber. Telegram), +38 (050) 535 54 06.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Схожi новини