Небайдужі херсонці врятували від дерибану 87 приміщень, які належать громаді міста!

Небайдужі херсонці врятували від дерибану 87 приміщень, які належать громаді міста!

AdminAdmin
Admin

Нагадаємо: левова частка всього цього майна (загальною площею, до речі, понад 15 тисяч квадратних метрів) розташована в досить привабливих місцях у самому центрі міста.Організатори афери збиралися незаконно «приватизувати» і ряд приміщень Централізованої бібліотечної системи, і приміщення стратегічного об’єкту – міської системи оповіщення при надзвичайних ситуаціях, і чимало інших “ласих шматків”. Деякі приміщення заздалегідь були ретельно відремонтовані за кошти бюджету міста.

Поліція відкрила кримінальне провадження за попередньою кваліфікацією злочину за ч. 1 ст. 366 (Службове підроблення) та ч. 1 ст. 364 (Зловживання владою або службовим становищем) Кримінального Кодексу України.

Небайдужі громадяни міста почали бити на сполох.

Колегія суддів Херсонського апеляційного суду заборонила вчиняти будь-які дії зі всіма 87 об’єктами. Але 6 об’єктів зі скандального переліку вже продано. Сталося це між двома судовими ухвалами: між відмовою в арешті комунальних приміщень суддею Дмитром Гонтарем та постановою Херсонського апеляційного суду про заборону вчиняти з ними будь-які дії. І підписувала документи купівлі-продажу саме начальниця управління комунальної власності (УКВ) Херсонської міської ради Аліса Вербицька. Ексдепутат Олег Романюк, оцінщик з тридцятирічним стажем, порахував, скільки насправді коштують ці об’єкти, і дійшов  висновку, що вартість комунальних приміщень занижена в 3-5 разів: якщо брати навіть за найменшими ставками, на продажі лише цих трьох об’єктів Місто втратило понад 5 мільйонів гривень.

Активні громадяни Херсона – окремі депутати, юристи й громадські діячі майже рік намагаються відстояти власність громади і зустрічають колосальний опір з боку інших “народних обранців” і чиновників виконавчих органів міськради.

Але є дуже вагомі перемоги!

Оскарженню не підлягає

П’ятий апеляційний адміністративний суд залишив без задоволення апеляційну скаргу очільниці управління комунальної власності Херсонської міської ради Вербицької Аліси Анатоліївни, а рішення Херсонського окружного адміністративного суду від 13 липня 2020 року – без змін. Постанова суду набрала законну силу з дати її прийняття, 18 листопада 2020 року та оскарженню не підлягає (м. Одеса, справа № 540/1061/20).

Таким чином, колегія суддів визнала протиправними відмови Херсонського міського голови Володимира Миколаєнка та начальника управління комунальної власності Херсонської міської ради Аліси Вербицької в задоволенні звернень депутата Олени Урсуленко та ненадання відповідей на депутатські звернення. Також суд визнав протиправною бездіяльність Херсонського міського голови Миколаєнка В.В., який не розглядав та не надавав відповідей на зазначені у справі звернення депутата Херсонської міської ради VII скликання Олени Урсуленко. Визнані протиправними відмови Аліси Вербицької відповідати на депутатські запити і невідкладно прийняти депутата Олену Урсуленко.  

Суд зобов’язав Херсонського міського голову Володимира Миколаєнка розглянути та надати відповідь на зазначені у справі депутатські звернення Олени Урсуленко О.Б. в порядку та у строк, визначені статтею 13 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад». 

Дії Миколаєнка – протиправні

Херсонський окружний адміністративний суд 20 листопада 2020 року ухвалив рішення у справі №540/1620/20 і задовольнив позов секретаря міськради Олени Урсуленко та ВПГС «Об’єднання народного контролю України» до Херсонського міського голови Володимира Миколаєнка і Херсонської міської ради про скасування рішення сесії №2256 від 20.12.2019, де затверджено перелік із 87 об’єктів комунальної власності на приватизацію.

Дане рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку безпосередньо до П’ятого апеляційного адміністративного суду в 30-денний строк з дня складання повного судового рішення.

Хто відстоював інтереси громади

Отже, є підстави вважати, що об’єкти територіальної громади Херсона будуть належним чином захищені і залишаться у власності нашого міста.

Цієї перемоги всіх херсонців могло б і не бути, якби до справи з самого початку не приєдналися представники громадських організацій. Зокрема, активну роль у відстоюванні інтересів громади зіграли директорка Регіонального центру з надання БВПД у Херсонській області, адвокатка Марина Єлисєєва та юристи громадської приймальні благодійної організації “Фонд милосердя та здоров’я” Олександр Данилов і Олена Старюк. “Газета “Вгору” проводила журналістське дослідження і регулярно розповідала херсонцям про махінації чиновників та кампанію по врятуванню майна громади”.

Вагомий внесок у захист майна містян від посягання пронирливих депутатів і чиновників внесла громадська організація ІРЦ “Правовий простір”, лідерка якої Наталія Бімбірайте зазначає:

“Ця кампанія на захист майна громади – приклад для херсонців, які хочуть зробити наше місто кращим, – треба об’єднуватися й діяти, а не жалітися один одному на несправедливість.  

Наскільки мені відомо, 27 листопада пані Вербицька подала апеляційну скаргу на рішення Херсонського окружного адміністративного суду від 20 листопада, скориставшись так званим «транзитом влади». Дивує такий поспіх. Адже на оскарження є 30 днів (до 19 грудня) і на момент винесення рішення суду вже було відомо про перемогу Ігоря Колихаєва на виборах у мери Херсона. Саме у цей день – 27 листопада прийняв присягу Ігор Колихаєв і вступив у повноваження Херсонського міського голови. Навряд чи він міг так швидко вникнути у суть справи і схвалити подання апеляції. Особливо враховуючи вже доведені судом неправомірні дії пані Вербицької. Найближчим часом це проясниться. І хочеться вірити, що міський голова зробить висновки.

Ці судові рішення дуже важливі і для оздоровлення клімату в міськвиконкомі, бо дають чітку й беззаперечну правову оцінку діям ключових учасників подій. Сподіваюся, це послужить дзвіночком для недоброчесних чиновників, які звикли ігнорувати запити й звернення через безкарність. І прикладом для нових депутатів, як треба захищати інтереси громади, яка довірила їм управляти своїм майном».

Зараз, коли відбулися вибори до Херсонської міськради і починається гаряча пора кадрових змін, містяни з хвилюванням чекають рішення нового мера: залишить він на посаді начальницю управління комунальної власності Алісу Вербицьку, чи ні? Це рішення краще за всякі передвиборчі обіцянки і промови покаже наміри нової міської влади.

240

Подiлитися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Схожi новини