Родина з прийомними дітьми має право на пільги

Родина з прийомними дітьми має право на пільги

Джавеліна БайрактарДжавеліна Байрактар

Родина, в якій живуть прийомні діти, має право на пільги. Це залежить від середньомісячного доходу сім’ї на одну людину. Він не має перевищувати 3760 гривень  – така сума доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу. 

Пільга в розмірі 50 відсотків знижки надають:

– на оплату житла в межах таких норм: 21 «квадрат» загальної площі на кожного члена сім’ї, який постійно проживає в помешканні, й додатково 10,5 «квадрата» на сім’ю;

– на користування комунальними послугами – газопостачання, електропостачання тощо. А також на вартість скрапленого балонного газу для побутових потреб;

– на вартість палива, якщо будинок не має центрального опалення.

Якщо сім’я за місяць заробляє понад 3760 гривень на кожного, родина має право звернутися за субсидією.

Часто при призначенні житлової субсидії виникає питання про склад прийомної сім’ї.  Тож до складу такої родини включають дітей, які не зареєстровані в помешканні, але фактично там живуть. На них розраховують соціальні норми житла та соціальні нормативи житлово-комунального обслуговування. Однак доходи цих дітей, якщо вони є, в сукупний дохід домогосподарства не вносять.

За пільгою або субсидією до Пенсійного фонду може звернутись один із батьків-вихователів прийомної сім’ї, в якій не менше як рік живуть троє або більше дітей.

За такими ж правилами субсидію надають дитячим будинкам сімейного типу та сім’ям, у яких не менше як рік живуть троє й більше дітей, враховуючи тих, над якими встановлено опіку чи піклування. 

Читайте також: Які пільги на комунальні послуги мають багатодітні сім’ї

Отримати безоплатну правову або юридичну консультацію фахівців громадської приймальні благодійної організації «Фонд милосердя та здоров’я» можна за телефонами: +38 (066) 790 90 21 (Telegram, Viber, Signal, WhatsApp) щодня з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 17:00.

Електронна адреса: [email protected]  або чат-бот на сайті.

Внутрішньо переміщені особи з Херсонської області в місті Вінниці можуть звернутися за безоплатною правовою допомогою за номерами: +38 (066) 945 65 60 (Viber. Telegram), +38 (050) 535 54 06.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Схожi новини