Які пільги на комунальні послуги мають багатодітні сім’ї

Які пільги на комунальні послуги мають багатодітні сім’ї

Джавеліна БайрактарДжавеліна Байрактар

Багатодітні сім’ї мають право на пільги з оплати житлово-комунальних послуг. Таку норму передбачає стаття 13 Закону України «Про охорону дитинства».

Родинам, які виховують трьох і більше дітей, держава надає 50-відсоткову знижку: 

  • на оплату житла в межах таких норм: 21 квадратний метр загальної площі на кожного члена сім’ї, який постійно проживає у помешканні, та ще 10,5 квадратного метра на сім’ю;
  • на газо- та електропостачання; на вартість скрапленого балонного газу для побутових потреб – у межах норм та соціальних нормативів, які визначає уряд;
  •  на вартість палива в будинках, де немає центрального опалення.

Пільги надають багатодітним родинам незалежно від виду та форми власності житла. 

Призначають пільгу на 12 місяців. Її можливо отримати, якщо середньомісячний сукупний дохід сім’ї за попередні пів року на одного члена сім’ї не перевищує розміру доходу, який дає право на пільгу – у 2023 році це 3760 гривень.

Право на отримання пільг підтверджує посвідчення багатодітної сім’ї. На його підставі родину включають до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги. Якщо ця інформація вже є в Реєстрі, пільгу оформляють на підставі: 

  • заяви про надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива та скрапленого газу;
  • декларації про доходи сім’ї пільговика; 
  • довідки про наявність у помешканні пічного опалення чи кухонного вогнища на твердому паливі, якщо йдеться про придбання твердого палива і скрапленого газу.

Якщо людина звертається не за місцем реєстрації, а за фактичним місцем проживання, до заяви треба додати документи, що підтверджують факт проживання там. Це може бути довідка про взяття на облік як внутрішньо переміщеної особи, договір оренди житла тощо.

Подати документи до Фонду можна:

  • особисто до сервісного центру Пенсійного фонду, або до органу місцевої влади територіальної громади, центрів надання адміністративних послуг;
  • поштою, на адресу органу Фонду;
  • онлайн – через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду, його мобільний застосунок чи портал «Дія».

Читайте також: Як оформити пільги на комунальні послуги учасникам бойових дій

Отримати безоплатну правову або юридичну консультацію фахівців громадської приймальні благодійної організації «Фонд милосердя та здоров’я» можна за телефонами: +38 (066) 790 90 21 (Telegram, Viber, Signal, WhatsApp) щодня з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 17:00.

Електронна адреса: [email protected]  або чат-бот на сайті.

Внутрішньо переміщені особи з Херсонської області в місті Вінниці можуть звернутися за безоплатною правовою допомогою за номерами: +38 (066) 945 65 60 (Viber. Telegram), +38 (050) 535 54 06.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Схожi новини