Як оформити пільги на комунальні послуги учасникам бойових дій

Як оформити пільги на комунальні послуги учасникам бойових дій

Джавеліна БайрактарДжавеліна Байрактар

Учасники бойових дій, які хочуть оформити пільги на оплату житлово-комунальних послуг, мають звернутися до Пенсійного фонду й подати заяви:

  •  про внесення відомостей до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги (ЄДАРП);
  •  про надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива і скрапленого газу.

При поданні заяви треба пред’явити внутрішній паспорт та документ, що підтверджує право на пільги, надати номер облікової картки платника податків або паспорт з відміткою – це стосується людей, які через релігійні переконання відмовилися мати ідентифікаційний код. 

Інформацією про місце проживання людини є місце реєстрації, зазначене в паспорті. 

А для підтвердження фактичного місця проживання, якщо є така потреба, учасник бойових дій надає: довідку внутрішньо переміщеної особи, договір оренди, довідку про сплату житлово-комунальних послуг за іншою адресою, або інший офіційний документ, що підтверджує фактичне місце мешкання. У разі їх відсутності – акт обстеження фактичного місця проживання. Такий документ складає посадовець із виконавчого органу місцевої ради. 

Заяву до ЄДАРП подають особисто, поштою або в електронній формі через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України.

Заяви з документами також приймають виконавчі органи місцевих рад та центри надання адміністративних послуг. Вони формують електронні справи й протягом трьох робочих днів передають до Пенсійного фонду. 

Якщо людина має право на пільги за кількома законами, до реєстру пільговиків вписують усю інформацію про учасника бойових дій. Проте з-поміж усіх варіантів людина обирає одну підставу для пільги. 

У разі зміни відомостей, що потребують коригування інформації в ЄДАРП, пільговик повідомляє про це орган Пенсійного фонду України протягом 30 днів.

Читайте також: Українцям до вересня повернуть невиплачені пільги за комуналку

Отримати безоплатну правову або юридичну консультацію фахівців громадської приймальні благодійної організації «Фонд милосердя та здоров’я» можна за телефонами: +38 (066) 790 90 21 (Телеграм, Viber, Signal, WhatsApp) щодня з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 17:00.

Електронна адреса: [email protected]  або чат-бот на сайті.

Внутрішньо переміщені особи з Херсонської області в місті Вінниці можуть звернутися за безоплатною правовою допомогою за номерами: +38 (066) 945 65 60 (Viber. Telegram), +38 (050) 535 54 06.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Схожi новини